Berčič z najboljšim časom v polfinale Tacna

Kanuist Anže Berčič je na tekmi sv. pokala v Tacnu postavil najboljši čas kvalifikacij, Albreht drugi med kajakaši.

13. junij 2014 15.16
kajak/kanu

Tacen - Kajakaši in kanusti so danes nastopili v kvalifikacijah tekme svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v Tacnu, kjer je med domačini najbolje veslal Anže Berčič.

Slovenski kanuist se je v polfinale prebil z najboljšim časom (106,37), najbolj pa sta se mu približala Slovak Michal Martikan (+3,41) in Američan Fabien Lefevre (+4,41).

»Ne bi rekel, da je bila to ravno formula 1, ampak sem dobro odpeljal. Vendar pa je opravljenega šele polovico dela. Jutri bo tako zame malo več pritiska, ker bom zadnji na startu. Upam, da bom dovolj zbran, da se prebijem v finale. Če mi na takšni zahtevni progi gre, potem je to užitek. Danes nisem imel dotikov, je pa proga res težka, ne dovoli popuščanja, od starta do cilja je treba delati. Poleg tega pa je treba včasih iti malo bolj okrog vrat, pa zato toliko bolj zanesljivo,« je povedal Berčič.

V kvalifikacijah sta bila uspešna tudi preostala domača predstavnika, Benjamin Savšek je bil četrti (+5,29), Luka Božič pa osmi (+5,29).

Albreht v polfinale z drugim časom

Med kajakaši je bil v kvalifikacijah najboljši Čeh Vit Prindiš (99,42), ki je edini prehitel domačina Martina Albrehta (+2,58), na tretjem mestu je bil Argentinec Thomas Bersinger (+3,88).

»Moj trener je postavil zelo zakomplicirano progo, tako da sem vesel, da sem kvalifikacije končal na drugem mestu. Občutki so v redu, pred drugo vožnjo sem imel nekaj treme, do jutri bom to odpravil. Domača proga mi zelo leži in imam veliko izkušenj, res pa je, da sem bil prvič prvi po prvi vožnji, treba se je še navaditi na to in bo. Tacenska proga je specifična, že takoj ta začetna rampa, ta padec, ki marsikoga ustavi v želji po visokih mestih. Poleg tega je prisotno še izrazito nihanje vode, ko se tega navadiš, ni težav. Jaz si na vsaki tekmi želim najvišje, najprej torej polfinale, nato finale. Verjamem, da bomo Slovenci prikazali dobre borbe in da se bomo na koncu veselili uspehov,« je pojasnil Albreht.

Slovenija je imela v konkurenci kajakašev štiri predstavnike, poleg Albrehta sta bila uspešna še Janoš Peterlin z 19. (+7,59) in Simon Brus z 32. časom (+10,79), spodletelo je le Martinu Srabotniku na 45. mestu (+12,66).

Popoldan so uspehe kajakašev in kanuistov dopolnili še kajakašice in kanuistični dvojci. Sašo Taljat in Luka Božič sta bila že v prvi vožnji druga, v drugo nista štartala, v polfinale so se prebile tudi Urša Kragelj, Ajda Novak in Eva Terčelj.