Bertoncelj na konju z bronasto kolajno

Na EP v Sofiji je Sašo Bertoncelj na konju z ročaji osvojil bronasto kolajno, razočaranje za Mitjo Petkovška.

25. maj 2014 17.33
tlo-kišek
Š. Ro., Delo.si

Sofija - Slovenski telovadec Sašo Bertoncelj je na evropskem prvenstvu v športni gimnastiki v Sofiji osvojil kolajno bronastega leska. V današnjem finalu na konju z ročaji je navdušil s sijajno izvedeno vajo, ki mu je prinesla oceno 15,466. Ta je zadostovala za tretje mesto. Zmagal je Britanec Max Whitlock (16,166) pred Madžarom Krisztianom Berkijem (15,633).

Bertoncelj je nastopil v svojem četrtem finalu na prvenstvih stare celine in ponovil dosežek izpred štirih let: na zmagovalnem odru je na tretjem mestu že stal na EP v Birminghamu leta 2010.

Za slovenskega telovadca je to velik obliž na rane po težavnem začetku sezone. Bertoncelj je na prvenstvo prišel neobremenjen, saj se še vrača po januarski operaciji komolca, z najboljšo izvedbo v finalu pa dosegel enega največjih uspehov v karieri.

»Po vseh mukah, ki so trajale vse pripravljalno obdobje, ko se še marca nisem bil sposoben boriti za nič, ne za finale na svetovnem pokalu, kaj šele za kolajne, je to res nekaj neverjetnega. Zdaj je tu, občutki so zelo lepi,«  se je veselil Bertoncelj, ki je bil že v četrtkovih kvalifikacijah izjemno prepričljiv in se je zanesljivo uvrstil v svoj četrti finale EP v karieri.

Bertoncelj je odprl nastope v finalu in priznal, da mu je uspela ena najlepših sestav v karieri. »Še sam ne vem, kako mi je uspelo. Počutil sem se dobro, bil sem nervozen, a se mi je nekako uspelo zbrati, kot je treba. Vedel sem, da nimam nobene taktike, ker sva se s trenerjem odločila za najlažjo različico vaje v upanju, da bi jo prikazal najlepše, kar je možno. To mi je tudi uspelo,« se je smejalo 29-letniku.

Petkovšek končal kot sedmi

V svojem 12. finalu na EP je danes nastopil še Mitja Petkovšek, a se mu je nastop na bradlji hitro ponesrečil in ostal je brez možnosti, da pride do kolajne. Po veliki napaki je z oceno 12,566 zasedel sedmo mesto.

Zmagal je Ukrajinec Oleg Vernjajev (15,966) pred Rusom Davidom Beljavskim (15,566) in Nizozemcem Epkejem Zonderlandom (15,533).

»Vse je bilo dobro, a že pri naskoku na bradljo je enostavno nisem začutil, kot da bi zamahnil v prazno. Zdrsnilo mi je. Ne morem povedati, kaj je bilo. Včasih enostavno ne veš, kaj je narobe. 'Kiks' se zgodi,« je po nastopu razočarano dejal Petkovšek.

Za telovadce pa po EP ne bo še časa za počitek. Že prihodnji teden bodo namreč od četrtka do nedelje nastopili na svetovnem pokalu v Anadii.