Ceraj v Buenos Airesu premočan za konkurenco

Judoist Matjaž Ceraj je zmagal na odprtem vseameriškem prvenstvu v Buenos Airesu, kar je njegova druga zmaga v tem mesecu.

23. marec 2015 10.46
OLIMPIJSKA REPREZENTANCA LJUBLJANA 6.7.2012 MATJAZ CERAJ FOTO JOZE SUHADOLNIK

Buenos Aires - Slovenski judoist Matjaž Ceraj je na odprtem vseameriškem prvenstvu v Buenos Airesu osvojil prvo mesto v konkurenci nad 100 kilogramov.

31-letni Ceraj je v zadnjem času v odlični formi, saj je v Buenos Airesu dosegel že svojo drugo zmago v mesecu dni, potem ko je na najvišjo stopničko zmagovalnega odra stopil tudi v Montevideu.

Ceraj je bil tokrat v prvem krogu prost, v svoji prvi borbi je premagal Brazilca Ricarda Koga, v polfinalu Španca Davida Fernandeza in v finalu še Italijana Alessia Mascettija.

V Buenos Airesu se je boril tudi Gašper Jerman, ki je v konkurenci do 81 kilogramov zasedel sedmo mesto. Uvodoma je premagal Čilenca Tomasa Bringasa, nato Brazilca Leandra Guilheiro, v polfinalu je izgubil s kasnejšim zmagovalcem Ownom Liveseyem iz Anglije, v repešažu pa je moral priznati premoč še Kolumbijcu Pedru Castru.