Četrto mesto Belakove in sedmo Bertonclja v Moskvi

Slovenska telovadka Teja Belak je na EP v Moskvi v preskoku osvojila četrto mesto, Bertoncelj sedmi na konju z ročaji.

20. april 2013 13.25
GYMNASTICS/

Moskva - Slovenka Teja Belak je danes v Moskvi premierno nastopila v finalu evropskega prvenstva in v preskoku osvojila četrto mesto (14,166).

Evropska prvakinja je postala Švicarka Giulia Steingruber (14,750), drugo mesto pa sta si razdelili Romunka Larisa Iordache in Nizozemka Noel van Klaveren (14,466).

Belakova je že z uvrstitvijo v finale dosegla zgodovinski uspeh ženske gimnastike, saj to na velikih tekmovanjih ni uspelo še nobeni njeni rojakinji. 18-letna Belakova je v finalu za svoja nastopa prejela 14,200 in 14,133 točk, kar je zadostovalo za četrto mesto, na katerem je tekmovanje končala tudi Izraelka Ofir Nezer.

»Zjutraj pred nastopom sem ravno ugotavljala, da sem veliko manj živčna kot v četrtek, a prava živčnost se je pokazala šele v tekmovalni dvorani, ko smo čakali na nastop. Res si niti v sanjah nisem mislila, da lahko posežem tako visoko. Ob dobrem nastopu sem pričakovala šesto, sedmo mesto, pa še to le, če kakšna od tekmic pade. A pokazalo se je, da sem odlično pripravljena, oba skoka sem naredila zelo dobro, bolje bi že težko,« je po svojih nastopih povedala Ljubljančanka.

Bertoncelj sedmi

Drugi slovenski finalist Sašo Bertoncelj je nastopil na konju z ročaji in po napaku pri izvajanju ruskih koles zasedel sedmo mesto (15,000).

Naslov evropska prvaka je osvojil Britanec Daniel Keatings (15,600), drugi je bil branilec naslova, Madžar Krisztian Berki (15,33), tretji pa še en Britanec, Max Whitlock (15,500).

»Pričakoval sem takšno tekmo. Vedel sem, da bom moral za kolajno vajo narediti dobro. Škoda, res škoda, saj sem do napake telovadil odlično. Sploh ne pomnim, kdaj sem nazadnje tako dobro telovadil in če ne bi malo 'podrajsal' z zadnjico po konju, bi verjetno wuja lahko še normalno izvlekel. Šlo je po mojem za centimeter ali manj. Škoda. Brez tega bi bila tekma še bolj zanimiva, saj sem pri tej napaki izgubil pol točke ali celo šest desetink. Ne samo, da sem zaradi napake pri wuju izgubil medaljo, vprašanje je, če nisem zaradi tega izgubil celo prvega mesta. A enostavno je bila danes tako dobra oziroma močna tekma, da če nisi bil popoln, nisi imel možnosti za medaljo« je po svojem nastopu pojasnil Bertoncelj.