Darko Đurić evropski podprvak

Slovenski plavalec se je na evropskem prvenstvu invalidov na Portugalskem ovenčal s srebrom na 100 metrov prosto.

01. maj 2016 21.42

Funchal - Slovenski plavalec Darko Đurić je uspešno začel nastope na evropskem prvenstvu invalidov na Portugalskem. V svoji paradni disciplini, 100 metrov prosto, je namreč s časom 1:28,21 zasedel drugo mesto, premoč pa priznal edinole Rusu Romanu Ždanovu (1:24,24). Družbo jima je na stopničkah delal še Ukrajinec Andrij Derevinski (1;28,54).

»Darko je že z dopoldanskim plavanjem potrdil dobro formo, ki pa jo je v popoldanskem finalu še nadgradil in osvojil zlato. V petek ga čaka še nastop na 50 metrov prosto in dan pozneje na 200 metrov prosto. Počuti se super, razmere za tekmovanje so odlične,« je strnil vtise njegov trener Alen Kramar.

To pa ni bil edini današnji nastop za Đurića, ki se je preizkusil tudi na 50 metrov delfin in zasedel sedmo mesto s časom 42,48. S tem je izpolnil cilj pred današnjim dnevom: v obeh disciplinah se prebiti v finale. Z odličjem najžlahtnejšega leska se je okitil Britanec Andrew Muller (36,91), s srebrom Rus Dmitrij Černjajev (38,38), z bronom pa Turek Beytullah Eroglu (38,41). Darku prvenstvo služi predvsem kot priprava na vrhunec sezone - paraolimpijske igre v Riu.