Debevec 39. v eliminacijah, Markoja 53. v kvalifikacijah

Na tekmi za svetovni pokal v azerbajdžanski Gabali se je Robert Markoja prebil v kvalifikacije, a tam končal na 53. mestu.

14. avgust 2015 16.35
G. L., Delo.si

Baku - Slovenski strelci se za točke svetovnega pokala te dni merijo v azerbajdžanski Gabali, kjer danes niso bili pretirano uspešni. Robert Markoja se je resda prebil v kvalifikacije malokalibrske puške v trojnem položaju, a tam zasedel zgolj 53. mesto. Rajmond Debevec je končal že v eliminacijah, kjer je pristal na 39. mestu.

Poleg omenjenih slovenskih predstavnikov bi moral v isti disciplini nastopiti tudi Željko Moičević, a se to na koncu ni zgodilo.

Za strelsko črto sta zato stopili Majda Raušl, ki si je z zračno pištolo pristreljala kvalifikacije in jih sklenila na 73. mestu, in Petra Dobravec, ki je v eliminacijah osvojila 29. mesto.

V trapu sta v kvalifikacijah nastopila še Denis Vatovec in Boštjan Maček, ki sta tekmovanje končala na 83. oziroma 108. mestu.