Debevec peti v Granadi

Slovenski strelec Rajmond Debevec je na tekmi svetovnega pokala v trojnem položaju z malokalibrsko puško zasedel peto mesto.

10. julij 2013 21.07
Slovenija.Ljubljana.05.01.2012 Trening Rajmonda Debevca.Foto:Matej Druznik/DELO

Granada - Slovenski strelec Rajmond Debevec je zadnji dan svetovnega pokala v Granadi nastopil v trojnem položaju z malokalibrsko puško in osvojil peto mesto (rezultati finala).

V tej kategoriji je zmagal Kitajec Jie Li (456,5), drugi je bil Ukrajinec Sergej Kuliš (451,8) in tretji Nemec Alexander Schmirl (440,7).

Osem finalistov je po novih pravilih ISSF svoje nastope začelo brez osnovnega rezultata in s po 15 streli v vsakem položaju na decimalke krogov.

Debevec je po nastopih v klečečem in ležečem položaju celo vodil z rezultatom 152,7 - drugi je bil Bryhn (152,6) in tretji Sokolov (152,5) - a je bil v stoječem položaju premalo natančen, tako da je na koncu zasedel peto mesto. Drugi slovenski strelec Željko Moičević je zasedel 43.mesto.

Izidi, MK-puška 3x40