Debevec predal evropsko krono

Rajmondu Debevcu se na EP v Osijeku tudi danes ni posrečil nastop z malokalibrsko puško leže. Končal je na 43. mestu.

24. julij 2013 19.16
Š. Ro., Delo.si

Osijek - Slovenski strelec Rajmond Debevec na EP v Osijeku z malokalibrsko puško leže ni ubranil naslova izpred dveh let. S 618,4 kroga je končal šele na končnem 43. mestu.

Zlato kolajno je osvojil Francoz Valerian Sauveplane (208,8/629,4), srebrno Nemec Henri Junghaenel (208,6/626,0), bronasto pa Belorus Sergej Martinov (187,4/627,4)).

Debevec se je včeraj komaj uvrstil že na kvalifikacijsko tekmo, tudi danes pa močno zaostal za svojimi dosežki v tej sezoni in tako predal krono, ki jo je osvojil leta 2011 v Begradu.

»Pri mojih letih so me očitno začele motiti zadeve, ki me ne bi smele. Na današnji tekmi se nikakor nisem mogel privaditi na svetlobo, ob tem pa sem imel na strelskem mestu enostavno premalo prostora. Dobro sem začel streljati šele v zadnjih dveh serijah, ko se je sprostilo mesto z moje leve strani in sem se lahko ulegel nekoliko bolj na široko, saj je položaj mojega telesa pod velikim kotom. Šele to mi je dalo čvrstost in boljši odskok puške, a bilo je prepozno,« je takoj po nastopu v Osijeku dejal 50-letni Debevec, v tej disciplini bronast na OI v Londonu in zlat v finalu svetovnega pokala v Bangkoku.

Debevec je na današnji tekmi v prvi seriji zadel 101,5, v drugi 102,7, v tretji 102,0, v četrti 103,4, v peti 103,1, v zadnji seriji pa zadel 105,7 kroga. V naslednjih dneh se bo pripravljal za nedeljsko preizkušnjo z malokalibrsko puško v trojnem položaju.

Poleg njega bosta v kraljevski strelski disciplini nastopila Moičević in Markoja, v četrtek in petek pa bo na sceno stopila tudi najboljša slovenska strelka Živa Dvoršak. Ljubljančanko v četrtek čaka nastop v disciplini malokalibrska puška leže, v petek pa še malokalibrska puška trojni položaj.

Erik Kandare je na današnji mladinski preizkušnji v disciplini malokalibrska puška trojni položaj zasedel 47. mesto. Komaj 16-letni Cerkničan je v svojem krstnem nastopu na evropskem prvenstvu zadel 1118 krogov, od tega 370 kleče, 387 leže in 361 stoje.