Debitant Cross legendarnemu Taylorju pokvaril poslovilno zabavo (VIDEO)

V spopadu generacij za naslov svetovnega prvaka v pikadu je 27-letnik s 7:2 ugnal tri desetletja starejšega favorita.

02. januar 2018 12.27

London - V spopadu generacij za naslov svetovnega prvaka v pikadu je 27-letni nekdanji električar Rob Cross v londonskem Alexandra Palaceu v velikem finalu s 7:2 odpravil kar tri desetletja starejšega favorita, legendarnega Phila Taylorja, ki ima v vitrini že kar 16 tovrstnih lovorik. Da je bila mera polna, je Anglež Cross, ki je prvič tekmoval na svetovnem prvenstvu, šele lani postal poklicni igralec pikada, poroča STA.

Cross je presenečenje pripravil že v polfinalu, ko je s 6:5 izločil branilca naslova in zadnja leta najboljšega tekmovalca na svetu, Nizozemca Michaela van Gerwena, ki si je konkurenco pokoril tudi že leta 2014. Nato pa je v finalu tekmovanja pod okriljem zveze PDC (Professional Darts Corporation) ugnal še slovitega rojaka Taylorja, ki je po prvenstvu napovedal tekmovalno upokojitev. Poslovil se bo kot rekorder po številu lovorik, zadnjo - šestnajsto - je osvojil leta 2013. Cross je finale končal z neverjetnimi 140 točkami z zadnjimi tremi puščicami.