Denver in Carolina v 50. Super Bowlu

V polfinalu lige NFL je Denver premagal New England z 20:18, Carolina pa povozila Arizono z 49:15.

25. januar 2016 09.35
SPO-FBN-AFC-CHAMPIONSHIP---NEW-ENGLAND-PATRIOTS-V-DENVER-BRONCOS
M. Ž.
M. Ž.

Denver/Charlotte - Moštvi lige NFL Denver Broncos in Carolina Panthers sta se uvrstili v jubilejni 50. Super Bowl, ki bo 7. februarja na štadionu Levi v Kaliforniji.

Denver Broncos so v finalu konference AFC pred domačimi gledalci z 20:18 premagali branilce naslova iz New Englanda.

Pri Denverju je glavno vlogo odigrala obramba, ki je nasprotnega podajalca Toma Bradyja zadela kar dvajsetkrat, kar je najboljši dosežek katerekoli ekipe v tej sezoni. Gostitelji so prvo četrtino dobili s 7:6, ob polčasu vodili s 17:9, New England pa se je v tretji četrtini približal na 12:17.

Domačini so deset minut pred koncem svojo prednost povečali na osem (20:12) in se povsem približali zmagi. New England se ni predal in Tom Brady je trinajst sekund pred koncem v končni coni našel Roba Gronkowskega (18:20). Gostje so tako nujno potrebovali konverzijo za dve točki, ki pa je bila neuspešna.

V finalu konference NFC so Carolina Panthers povsem nadigrali Arizono z 49:15. Domačini so že v prvi četrtini vodili za sedemnajst točk (17:0) in brez težav nadzorovali preostanek tekme. Domači podajalec Cam Newton je uspešno zaključil 19 izmed 28 metov in vknjižil 335 yardov in 2 touchdowna, na drugi strani pa je Carson Palmer vrgel za 235 yardov (23/40) in imel kar štiri prestrežene žoge.

Carolina Panthers bodo drugič igrali v Super Bowlu in naskakovali prvi naslov, medtem ko bodo Denver Broncos igrali v svojem osmem finalu in si poskušali priboriti tretji naslov (1997, 1998).