Domen Prevc in ostali Slovenci danes brez stopničk

Le še Rok Justin lahko izmuzne skupno lovoriko v celinskem pokalu močno vodilnemu Nemcu Markusu Eisenbichlerju.

25. september 2016 14.26
suhadolnik skoki

Wisla - Slovenski smučarski skakalci na drugi preizkušnji celinskega pokala v Wisli niso ponovili včerajšnjega uspeha, ko je Domen Prevc na drugem mestu zgolj za 1,4 točke zgrešil zmago, ki mu jo je izmaknil Italijan David Bresadola, uspeh pa je s četrtim mestom dopolnil Rok Justin. Danes je najmlajši od trojice bratov Prevc s skokoma, dolgima 122.5 in 125 metrov, zasedel osmo mesto. Tilen Bartol je s četrtim finalnim dosežkom (po prvi seriji je bil šele osemnajsti) zaokrožil deseterico, Justin pa končal na dvanajstem mestu.

Do točk sta se dokopala še Aljaž Osterc (19.) in Ernest Prišlič (27.), medtem ko je Tomažu Nagliču za preboj v finale zmanjkalo 1,4 točke. Zelo prepričljive zmage se je veselil Nemec Markus Eisenbichler, ki je s skokom, dolgim natanko 130 metrov, vodil že po prvi seriji, zalogo pa še oplemenitil v finalu, ko je bil meter in pol krajši. Vseeno je prvega izzivalca, Avstrijca Daniela Huberja, pustil za seboj za skoraj 15 točk, v italijanskem obračunu za tretje mesto je Alex Insam za 0,7 točke premagal včerajšnjega zmagovalca. V skupni razvrstitvi pred zadnjima dvema tekmama sezone, ki bosta prihodnji konec tedna v nemškem Klingenthalu, vodi Eisenbichler s kar 107 točkami zaloge pred Justinom, ki mu še edini lahko vsaj teoretično izmakne lovoriko iz rok. Bartol je skupno osmi, Domen Prevc tik za njim.