Drugi dan v Bakuju brez novih slovenskih finalov

Na tekmi svetovnega pokala v športni gimnastiki je Tjaša Kysselef na gredi osvojila 16. mesto, Lara Omahen je bila 19.

20. februar 2016 14.55
Kysselef
Š. Ro.
Š. Ro.

Baku - Drugi dan tekmovanj za svetovni pokal v športni gimnastiki v Bakuju slovenskim telovadcem ni prinesel novih uvrstitev v finale. Na gredi sta nastopili Tjaša Kysselef in Lara Omahen, a zaostali za najboljšimi. Kysselefova, ki si je sicer finalni nastop zagotovila že v petek na preskoku, je bila z oceno 11,200 16., debitantka Omahnova pa z 9,850 na 18. mestu Najboljša na tem orodju je bila Brazilka Flavia Lopes Saraiva (15,150).

Na parterju je 16-letna Brazilka, sicer mladinska olimpijska prvakinja iz Nanjinga, prav tako dobila najvišjo ocen (13,800). Omahnova je bila z oceno 10,950 16., še druga debitantka v slovenski vrsti Lana Voler je za svojo vajo prejela oceno 10,800 in bila 17.

Med najboljšo osmerico in v nedeljski finale se je sicer že v petek uvrstil tudi Rok Klavora na parterju, dobil je četrto oceno kvalifikacij. Žiga Šilc je na 14. mestu ostal brez finala osmerice. Kysselefova je bila na preskoku bila druga. Prvi dan je tekmoval še Luka Kišek, ki je bil na konju z ročaji 16.