Dvoršakova deveta v Münchnu

Slovenski strelci in strelke so tekmovali na prvi preizkušnji svetovnega pokala, Živa Dvoršak je bila deveta

25. maj 2013 16.36

München - Nemško mesto München je gostilo prvo tekmo svetovnega pokala v strejanju z zračno puško. Tam so tekmovali tudi slovenski predstavniki, izmed katerih se je najbolj izkazala Živa Dvoršak z devetim mestom.

V ženskih kvalifikacijah je bila najboljša Kitajka Jing Chang (418,9), poleg nje pa so se v finale uvrstile še njena rojakinja Siling Yi (418,8), Srbkinja Andrea Arsović (418,3), Iranka Narjes Emamgholinejad Andvari (417,9), Čehinja Nikola Mazurova (417,2), Nemka Jessica Magger (416,9), Francozinja Emilie Evesque (416,1) in Avstrijka Lisa Ungerank (416,0).

Dvoršakova je na devetem mestu dosegla 415,7 kroga, uvrstitev v veliki finale pa ji je ušla v zadnji, četrti seriji, ko je zadela 102,8 kroga. Slovenska olimpijka je sicer v uvodnih treh serijah nanizala 105,5, 103,1 in 104,3 kroga. Druga slovenska predstavnica Nina Juvan (405,3) je osvojila 98. mesto.

»Z izidom nisem najbolj zadovoljna. Začela sem vrhunsko, potem pa mi je popustila tekmovalna živčnost. V teh okoliščinah se nisem najbolje znašla, postala sem rahlo nepozorna, posledica tega pa so bili tudi nekoliko slabši streli. Pravila so taka, da moraš zadeti močne 'desetke', če se želiš uvrstiti v finale. Bila sem blizu, realno tudi sodim med najboljših osem tekmovalk, v 38. in 39. strelu pa sem imela tudi nekoliko smole, saj sem obakrat zadela po 10,0 kroga, ki sta me na koncu stala uvrstitve v veliki finale,« je povedala Dvoršakova.

Moičevič na 54. mestu

Danes je bila na sporedu tudi moška preizkušnja z zračno puško, slovenski strelci pa se niso izkazali. Željko Moičević (618,7 kroga) je tekmo končal na 54., Robi Markoja (616,6) na 66., Grega Potočnik (616,0) pa na 71. mestu. Zmagal je Kitajec Haoran Yang (210,5/628,9), drugi je bil Madžar Peter Sidi (206,8/633,5), tretji pa Belorus Ilija Čarejka (186,2/626,1).

V bavarski prestolnici bodo do sredine prihodnjega tedna nastopili še Petra Dobravec, Majda Raušl, Peter Tkalec in Blaž Kunšek (vsi zračna pištola) ter Rajmond Debevec (malokalibrska puška leže in trojni položaj). Dvoršakova, Markoja in Moičević se bodo prav tako preizkusili v disciplinah z malokalibrsko puško.