Atletsko EP: Sonja Roman deseta, Maja Mihalinec brez finala

Maja Mihalinec se je v polfinalu teka na 60 m uvrstila na 16. mesto, Sonja Roman pa je bila v finalu na 1500 m deseta.

08. marec 2015 14.20
acr*Maja Mihalinec
Š. Ro., J. P., Delo.si

Praga - Dvoransko evropsko prvenstvo v atletiki se je za slovenski tabor zaključilo s finalnim nastopom tekačice Sonje Roman na 1500 metrov, v katerem je s časom 4:20,85 zasedla deseto mesto. S tem je naš najboljši izid v Pragi obdržala Grosupeljčanka Maruša Mišmaš, ki je bila osma na 3000 metrov.

Romanova, ki je v petek odstopila na dvakratni razdalji, na 1500 metrov ni imela kvalifikacij, saj je bilo prijavljenih le 11 tekmovalk. Po opravljenem na prvenstvu je dejala, da bo ostala na daljših razdaljah, da pa se namerava preizkusiti tudi na 3000 metrov z zaprekami, le da se nekoliko boji vodne ovire. »Zlagala bi se, da sem z nastopi v Pragi zadovoljna. V podzavesti je ostal strah, ker se zadnja dva tedna pred EP nisem najbolje počutila. Morda je vzrok slabokrvnost, ne vem. Po treningih sem se počutila zelo utrujeno, morda bi bilo bolje, da bi naredila premor med vadbo,« je poudarila Romanova, ki bo v sredo dopolnila 36 let.

»Na 3000 metrov bi lahko bolje nastopila kot na krajši razdalji, a sem odstopila. Tako tudi v današnjem finalu nisem tekla v ozadju po lastni želji, temveč zato, ker enostavno nisem čutila prave svežine za tek denimo v sredini ali na čelu nastopajočih. Dopovedovala sem si, da na noben način ne bom odstopila - razen ob poškodbi. Dva odstopa na prvenstvu pa bi bila res preveč,« je še dodala. Zmage se je sicer veselila Nizozemka Sifan Hassan (4:09,04).

Zadnji dan prvenstva je iz slovenskega tabora nastopila še Maja Mihalinec, ki je današnji nastop končala v polfinalu teka na 60 metrov, v katerem je bila s časom 7,29 sekunde šesta v svoji skupini, kar je bilo premalo za napredovanje v finale, dovolj pa za končno 16. mesto. Petindvajsetletna članica velenjskega kluba, ki je tekla v drugi od treh polfinalnih skupin, je bila v včerajšnjih dopoldanskih kvalifikacijah tri stotinke hitrejša, s čimer je izenačila osebni rekord in se z enajstim časom po mestih neposredno uvrstila v nadaljnje tekmovanje.

IZIDI ZADNJEGA DNE DVORANSKEGA EP V PRAGI (12)