Evropska odbojka spet nemočna pred brazilsko

V finalu klubskega SP v Betimu je bila Sada Cruzeiro s 3:0 boljša od Zenita Kazana in ubranila lansko lovoriko.

24. oktober 2016 18.47
Sada Cruzeiro
Janez Porenta

Belo Horizonte - Evropska klubska odbojka je vnovič, že drugič zapovrstjo, prejela hudo klofuto. Brazilska Sada Cruzeiro je namreč na klubskem svetovnem prvenstvu v Betimu v finalu s 3:0 (21, 23, 15) odpravila zadnjega zmagovalca lige prvakov, Zenit iz Kazana, ki je bil pred tem v polfinalu usoden za Trentino Tineta Urnauta. Sada je v petih dvobojih na turnirju vpisala pet zmag in oddala pičla dva niza, s čimer se je veselila tretje laskave lovorike v zadnjih štirih letih, vselej je odpravila ruske tekmece - leta 2013 Lokomotiv iz Novosibirska, lani in letos pa Zenit. Zdaj ji manjka zgolj še en naslov, da na vrhu večne lestvice ujame Trenitno, ki je bil uspešen štirikrat zapored med letoma 2009 in 2012.

Zenit je od leta 2009 naprej kar štirikrat končal na zmagovalnem odru, a na najvišjo stopničko se mu doslej ni posrečilo. Le drugi niz je bil izenačen, v ostalih dveh je bila razlika, predvsem v napadu, očitnejša: brazilski velikan je bil namreč kar 68-odstotno učinkovit, največ točk sta prispevala reprezentančni korektor Evandro (17) in Kubanec z brazilskim potnim listom Yoandry Leal (13). Tudi pri poražencih je izstopal kubanski odbojkar, skočni sprejemalec Wilfredo Leon s 13 točkami. Za najkoristnejšega igralca turnirja, na katerem so odbojkarji Trentina zasedli tretje mesto po zmagi nad argentinskim Bolivarjem s 3:2 (22, -23, 23, -29, 15 - Tine Urnaut 17 točk, 4 bloki, 2 asa), so izbrali podajalca Sade in brazilske izbrane vrste Williama Arjono.