Giro: Kittel si je voščil z (drugo zaporedno) zmago

Nemški kolesar Marcel Kittel, ki prav danes praznuje 26. rojstni dan, je na Giru s konkurenco opravil še drugi dan zapored.

11. maj 2014 20.29
CYCLING-ITA-IRELAND-GIRO
J. P., Delo.si

Dublin - Nemški kolesar Marcel Kittel, moštveni kolega Luke Mezgeca pri zasedbi Giant Shimano, prav danes praznuje 26. rojstni dan, najlepše darilo pa si je poklonil kar sam. Potem ko je včeraj zmagal na drugi etapi slovitega Gira d'Italia, je danes podvig ponovil tudi v tretji na 187 kilometrov dolgi progi od Armagha do Dublina. V ciljnem šprintu glavnine je zmogel več moči od Britanca Bena Swifta, tretje mesto pa je zasedel Italijan Elia Viviani. »Bilo je tesno. Mislil sem že, da mi bo zmaga ušla, ker nisem bil v najboljšem položaju,« je po vnovičnem uspehu poudaril Nemec. Slovencev ni bilo v ospredju, vnovič je bil najvišje, na 32. mestu, Borut Božič, ki je ciljno črto prečkal v času zmagovalca.

Pet ubežnikov, med katerimi je bil spet Belgijec Maarten Tjallingii (Belkin), ki si je z begom v drugi etapi priboril modro majico najboljšega na gorskih ciljih, tokrat pa je svojo prednost le še povečal in bo majico nosil vsaj do sredine pete etape (četrta namreč nima gorskih ciljev), ni imelo nobenih možnosti. Šprinterski apetiti ekip so bili preveliki, tako da je bilo jasno, da bo zmagovalca odločil šprint. In res ga je, v njem pa je bil - kot je pravilno pred štartom napovedal Danilo Hondo - najbolj eksploziven prav Kittel.

V skupnem seštevku po treh tekmovalnih dneh na Otoku najbolje kaže Avstralcu Michaelu Matthewsu (Orica GreenEdge), ki ima osem sekund zaloge pred 40-letnim italijanskim fosilom Alessandrom Petacchijem. Božič na 33. mestu zaostaja 41 sekund.

Da se bo lahko kolesarska karavana z Irske v miru preselila na jug Italije, kjer se bo Giro nadaljeval v torek, bo jutri na eni najslovitejših preizkušenj na svetu za udeležence prost dan.