Giro: Morenu 18. etapa, Quintana ostaja v rožnatem

Kolumbijec Julian David Arredondo Moreno je dobil 18. etapo dirke Po Italiji, njegov rojak Nairo Quintana je zadržal skupno vodstvo.

29. maj 2014 16.12
29. maj 2014 17.37
CYCLING-ITA-GIRO

Belluno - Julian David Arredondo Moreno (Trek Factory) je zmagal na 18. etapi dirke Po Italiji in poskrbel za nov uspeh kolumbijskih kolesarjev na tej sloviti preizkušnji.

Kolesarji so danes morali opraviti s 171-kilometrsko etapo, ki je vključevala tri večje vzpone, in sicer na San Pellegrino (1918 metrov), Redebus (1457) in sklepni 16,2-kilometrski vzpon na Valsugano (1760).

S tem se je najbolje spopadel Moreno, ki je pobegnil štiri kilometre pred koncem in brez težav kot prvi prečkal ciljno črto, drugi je bil njegov rojak Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Colombia), ki je zaostal za 17 sekund, na tretjem pa Irec Philip Deignan (Sky) s 37 sekundami zaostanka.

Med Slovenci je bil najvišje Jan Polanc (Lampre-Merida) na 39. mestu (+6:47), Borut Božič (Astana) je bil 137. (+31:58) in Luka Mezgec (Giant-Shimano) na 138. mestu (+31:58).

Quintana skoraj 2 minuti pred Uranom

V skupnem seštevku je vodstvo zadržal Nairo Quintana (Movistar), ki ima minuto in 44 sekund prednosti pred rojakom Rigobertom Uranom (Omega).

Najvišje uvrščeni Slovenec je Jan Polanc na 39. mestu (+1:23,37), Borut Božič je 129. (+3:37:27) in Luka Mezgec 145. (+4:01:59).

Ulissi odstopil zaradi bolezni

Italijanski kolesar Diego Ulissi (Lampre-Merida) je med današnjo 18. etapo odstopil zaradi bolezni in končal z nastopi na Giru:

»Zadnji dve etapi sem se mučil in komajda med zadnjimi pripeljal do cilja, danes pa zaradi bolečega grla in povišane temperature nisem mogel sesti na kolo. Razočaran sem, a v sezoni imam še kar nekaj ciljev, ki jih bom poskušal izpolniti. Eden izmed njih je tudi svetovno prvenstvo v Španiji,« je povedal Italijan, ki je bil pred današnjo etapo na 35. mestu skupnega seštevka.

Kolesarje na Giru jutri čaka 26,-kilometrski kronometer.