Hohnjec zmagal s 411 km/h

Slovenj Gradec je gostil državno prvenstvo v sedmih neklasičnih padalskih disciplinah.

26. avgust 2013 10.40
*matej jerman*skoki.RGB
J. P., Delo.si

Slovenj Gradec - Medtem ko so slovenski klasični padalci konec tedna v ruskem Čeboksariju osvojili naslov evropskih prvakov v skokih na cilj, je na koroškem potekalo državno prvenstvo v sedmih neklasičnih disciplinah. V skupinskih likovnih skokih je naslov osvojila zasedba Sky Dragons v postavi Zoran Tiegl, Tomaž Hrast, Kaja Kocjan, Erik Kocjan in Jure Cotič, za njo sta se uvrstili ekipi Vešče in Prosti pad Staff. V disciplini svobodni let se je naslova veselila ekipa Unglaublich (v postavi Marko Ferlan, Matej Hohnjec in Tina Gradišnik) pred zasedbama KAJ in Inzulinčki.

V okviru državnega prvenstva je potekalo tudi tekmovanje v disciplini hitrostnega prostega pada. V slovenski konkurenci je zmagal Matej Hohnjec s hitrostjo 411 km/h pred Markom Ferlanom in Jožetom Veldinom. Slovenski padalci so v petek poskušali podreti tudi 13 let star slovenski rekord v velikih formacijah v prostem padu (20 padalcev) s ciljem sestaviti formacijo 26 padalcev, a se jim poskus zaradi časovne stiske ni posrečil. Na voljo so imeli namreč zgolj en poskus, formacijo je uspešno prijelo 25 padalcev, en pa se ji je približal s preveliko hitrostjo in v prostem padu padel pod njo.