Kauzer tretji na Slovaškem

Kajakaš Peter Kauzer je na tekmi sv. pokala v Liptovskem Mikulašu osvojil 3. mesto, Benjamin Savšek zgolj 14.

04. julij 2015 11.10
04. julij 2015 11.24
tacen
M. Ž., G. L., Delo.si

Liptovski Mikulaš - Slovenski kajakaš Peter Kauzer je na tretji tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah osvojil tretje mesto. Slovenci so stali na stopničkah tudi na obeh ekipnih preizkušnjah: kanuisti so bili drugi, kajakaši pa tretji.

Kauzer je s progo opravil brez napake in ciljno črto prečkal s časom 92,35. Boljša sta bila le Čeh Vavrinec Hradilek (91,34) in odlični Francoz Mathieu Biazizzo (88,86).

»Zelo sem vesel. Ko sem prišel v cilj, ko sem videl, da sem prevzel vodstvo, mi je bilo povsem vseeno, kakšen čas imam, ker sem čakal malo boljše vožnje. Sicer zmagati ne bi mogel, ker sem naredil dve napaki, lahko pa bi bil v konkurenci z Vavro. Dve sekundi sta se mi izmuznili spodaj, ko sem poskusil kombinacijo naravnost, medtem ko so drugi vozili 'rikverc'. Pač sem 'riskiral' tudi zaradi sebe, zaradi samozavesti, sem si rekel, da naj se tako lotim. Sem vesel, po dveh letih suše, po lanski sezoni, ki sem jo bolj ali manj celo izpustil, po naporni rehabilitaciji priti nazaj na stopničke, mislim, da sem sam sebi dal kapo dol,« je dejal zadovoljni Hrastničan.

Kauzer je bil edini slovenski finalist v konkurenci kajakašev. Simon Brus je v polfinalu obstal z 18. časom (95,84), Janoš Peterlin je bil 20. (96,29) in Vid Kuder Marušič 25. (97,36).

Božič tik pod zmagovalnim odrom

Med kanuisti je Luka Božič je za las zgrešil zmagovalni oder in osvojil četrto mesto (98,16). Zmagal je Slovak Michal Martikan (95,47), drugouvrščeni rojak Alexander Stafkovsky je zaostal za pičli dve stotinki (95,49), tretjeuvrščeni Čeh Stanislav Ježek pa za 1,31 sekunde (96,78).

Luka Božič je imel tretji čas finala (96,18), vendar pa je zaradi dotika enajstih vrat prejel dve kazenski sekundi in ostal brez uvrstitve na zmagovalni oder (98,18). V finalu sta nastopila še Anže Berčič, ki je bil šesti (98,85), in Jure Lenarčič, ki je bil deseti (103,01).

Presenetljivo je že v polfinalu obstal vodilni v skupnem seštevku Benjamin Savšek, ki je z dotikom vrat končal na 14. mestu.

Svetovni pokal se bo nadaljeval v prvi polovici avgusta v španskem Seu d'Urgellu, finale sezone pa bo teden dni kasneje v francoskem Pauju. Med 16. in 20. septembrom čaka najboljše slalomiste še vrhunec sezone, svetovno prvenstvo v Londonu.

V popoldanskem delu programa sta se ekipi kajakašev in kanuistov prebili na stopničke. Kanuisti so zaostali le za slovaško trojko, tretji so bili Poljaki. Kajakaši so bili tretji, za ekipama Avstralije in Poljske.