Kimetto in Kedebejeva zmagala v Tokiu

Kenijec Dennis Kimetto in Etiopijka Aberu Kebede sta zmagovalca tokijskega maratona.

24. februar 2013 10.18
ATHLETICS-JPN-MARATHON

Tokio - V japonskem Tokiu je potekal tradicionalni maraton, na katerem sta zmagala Kenijec Dennis Kimetto in Etiopijka Aberu Kebede.

Kimetto je v cilj pritekel v času 2:06,50 in za 33 sekund izboljšal prejšnji rekord, ki ga je leta 2008 postavil Švicar Viktor Röthlin. Z osmimi sekundami zaostanka je drugo mesto osvojil njegov rojak branilec naslova Michael Kipyego, tudi na tretjem mestu je bil Kenijec, Bernard Kiprop Kipyego (2:07,53).

Med atletinjami je zmagala Etiopijka Aberu Kebede (2:25:34), druga je bila njena rojakinja Yeshi Esayias (2:26:01), tretja pa Irina Mikitenko iz Nemčije (2:26:41).