Kocjan najhitrejši na prvi etapi dirke po Limousinu

Na prvi etapi dirke od Limogesa do La Souterraina je slovenski kolesar Jure Kocjan prišel do uspeha kariere.

14. avgust 2012 20.20
lvu*Kocjan KOLESARJI
D. O., Delo.si
Limoges - Slovenski kolesar Jure Kocjan je na dirki po Limousinu prišel do enega svojih največjih uspehov. Kolesar ekipe Type 1 je namreč dobil prvo etapo od Limogesa do La Souterraina, po 161 kilometrih je premagal Francoza Juliena Simona in Argentinca Eduarda Sepulvedo, piše STA.

Kocjan bo v drugi etapi tudi nosil rumeno majico v skupnem seštevku. Dirka ekstra kategorije, ki jo je lani dobil Belgijec Bjorn Leukemans, ima sicer štiri etape.

Sanchezu dirka za VN San Sebastiana

Končana je tudi enodnevna klasična dirka za VN San Sebastiana, ki je tokrat potekala brez slovenskih predstavnikov. Zmage se je veselil Španec Luis Leon Sanchez, ki si je na 234 kilometrov dolgi progi priboril šest sekund prednosti pred skupino, katere sprint je dobil Belgijec Gianni Meersman. Tretje mesto je zasedel Avstralec Simon Gerrans.

Za Sanheza je to sedma letošnja zmaga, druga na tej dirki v zadnjih treh letih (lani je slavil Belgijec Philippe Gilbert) in sedma španska v zadnjih devetih letih.