Kompan 26. na SP

Slovenski strelec Ivo Kompan je na svetovnem prvenstvu v trapu osvojil 26. mesto, prvak je postal Italijan Giovanni Pellielo.

25. september 2013 10.13

Lima - Italijanski strelec Giovanni Pellielo si je na svetovnem prvenstvu v Peruju priboril naslov prvaka v kategoriji trap.

Italijan je v finalu s 13:12 premagal Hrvata Antona Glasnovića, v boju za tretje mesto pa je Rus Aleksej Alipov porazil Španca Alberta Fernandeza (13:12).

Za 43-letnega Pelliela je to četrti naslov svetovnega prvaka in prvi po letu 1998: »Vesel sem, da sem pri svojih letih osvojil četrti naslov svetovnega prvaka, od zadnjega je minilo kar nekaj časa. Vsako leto mi nekdo reče, da bi moral zaključiti kariero, a vsako leto se vrnem,« je rekel italijanski veteran.

Na svetovnem prvenstvu so tekmovali trije slovenski strelci, Ivo Kompan je bil s 116 zadetimi tarčami na 26. mestu, Boštjan Maček je bil 41. (113), Matija Mlinarič pa 53. (111).

V ekipni konkurenci je zmagala Španija (357) pred Portugalsko in Hrvaško (obe 353), Slovenija (340) je zasedla enajsto mesto.

Izidi svetovnega prvenstva v trapu (moški)