Kosijev trojček stopničk

Za slovo od El Colorada je slovenski alpski smučar zasedel še tretje mesto v smuku v dveh vožnjah.

15. september 2016 09.19
SKIING/

El Colorado - Slovenski alpski smučar Klemen Kosi, specialist za hitre discipline, nadaljuje spodobne nastope v južnoameriškem pokalu. Sinoči je namreč še tretjič v tej poletni sezoni stopil na zmagovalni oder, v El Coloradu v Čilu je zasedel tretje mesto na smukaški preizkušnji, ki so jo izpeljali v dveh vožnjah.

Za zmagovalcem, Italijanom Mattio Cassejem, je 25-letni član Branika zaostal 77 stotink, predse pa spustil še Norvežana Adriana Smisetha Sejersteda, ki je bil od njega hitrejši 29 stotink. V razmeroma razredčeni konkurenci, v kateri so vrh krojili predvsem evropski smučarji, sta se v najboljšo šesterico prebila še dva slovenska predstavnika.

Martin Čater je zamudil sekundo in pol in zasedel peto mesto, »starosta« Andrej Šporn, ki bo decembra dopolnil že 35 let, pa je bil tik za njim z zaostankom 1,84 sekunde. Miha Hrobat je zasedel enajsto mesto (+ 2,54 sekunde), Tilen Debelak pa šestnajsto (+ 2,77). Nastopilo je 49 tekmovalcev.