Božič in Taljat druga pred domačimi gledalci

Kanuista Luka Božič in Sašo Taljat sta na tekmi svetovnega pokala v Tacnu zasedla drugo mesto, Kragljeva je bila četrta.

15. junij 2014 10.37
15. junij 2014 10.48

Tacen - Slovenska kanuista Luka Božič in Sašo Taljat sta zadnji tekmovalni dan preizkušnje svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v Tacnu osvojila drugo mesto med dvojci.

Taljat in Božič sta v dopoldanskih urah postavila najboljši čas polfinala (114,61) in tudi v finalu veslala odlično, vendar pa čas 112,50 ni zadostoval, da bi prehitela izjemna Slovaka Ladislava in Petra Škantarja (111,24). Na zmagovalni oder sta se uvrstila še Čeha Jonas Kaspar in Marek Sindler (+5,22).

»Ni šlo vse tako gladko kot v polfinalu, malo bolj sva se mučila čez progo, a moramo biti zadovoljni z vsako uvrstitvijo na zmagovalni oder. Sezono sva res dobro začela, a glavna tekma šele prihaja, takrat bo potrebno imeti formo na višku in upam, da nam bo uspelo tako, kot nam uspeva zdaj. Tacenska proga je zelo neugodna, voda zelo niha, nikoli ne veš, kakšen tok te čaka pred katerimi vrati, a je tukaj lepo tekmovati zaradi vseh navijačev, ki nas pridejo spodbujat,« je povedal Taljat.

Kragljeva četrta

Danes so nastopile tudi kajakašice, kjer je najboljšo slovensko uvrstitev dosegla Urša Kragelj s četrtim mestom. Kragljeva je nedeljske nastope začela z najboljšim časom polfinala (112,30), nato pa je bila v finalu še hitrejša (109,09), vendar pa je zaradi pribitka šestih sekund končala na četrtem mestu (+3,85).

»Saj ne vem, kaj bi rekla. Ves konec tedna sem bila konstantna, v kvalifikacijah in polfinalu sem peljala res dobro. Potem pa to danes. Ne morem reči, da sem razočarana ali zadovoljna, res pa sem želela pred domačimi navijači pokazati več, se prebiti na stopničke. Zdaj moram pač vzeti to, kar mi je bilo dano,« je dejala Kragljeva.

Zmagala je Slovakinja Jana Dukatova (111,24) pred Nemko Jasmin Schornberg (+2,59) in Avstrijko Corinno Kuhnle (+2,90).

Druga slovenska finalistka Eva Terčelj je bila osma (+20,78), medtem ko je Ajda Novak z 22. mestom obstala v polfinalu.

Kajakašice tretje

Za konec so bile na sporedu še ekipne vožnje kajakašic, kjer so Slovenke Urša Kragelj, Eva Terčelj in Ajda Novak osvojile tretje mesto (+20,79).

Nastopile so zgolj štiri ekipe, zmagale so Nemke (130,54) pred Francozinjami (+15,03), medtem ko sta se ruska in češka ekipa nastopu odpovedali.