Kranjec ob debiju na 22. mestu

Slovenski umetnostni drsalec David Kranjec je EP v Bratislavi sklenil na 22. mestu. Zmagal je Španec Javier Fernandez.

29. januar 2016 00.03
David Kranjec
G. L.
G. L.
Bratislava - Slovenski umetnostni drsalec David Kranjec je svoje prvo evropsko prvenstvo v Bratislavi sklenil na 22. mestu. Prepričljivo je zmagal aktualni svetovni prvak, Španec Javier Fernandez, ki je še četrtič zapored postal evropski prvak.

Kranjec, ki prvo sezono drsa za Slovenijo (pred tem je nastopal za Avstralijo), je skupno zbral 163,98 točke in v prostem programu napredoval za eno mesto v primerjavi s kratkim programom. Vse skupaj je bilo daleč od najboljšega slovenskega uspeha na evropskih prvenstvih - leta 2009 je Gregor Urbas osvojil deveto mesto.

Gladko zmago je dosegel Fernandez, ki je vodil že po kratkem programu, na koncu pa slavil s 302,77 točke. Drugo mesto si je z več kot 60 točkami zaostanka pridrsal Izraelec Alexei Bychenko (242,56), tretje pa Rus Maksim Kovtun (242,21).

V ženski konkurenci je Daša Grm, podobno kot lani v Stockholmu, ostala brez finalnega nastopa. Z rezultatom 43,36 točke točke je zasedla končno 26. mesto, s čimer se ni uvrstila v petkov prosti program. Za želenim 24. mestom, ki je še prinašalo jutrišnji nastop, je zaostala le za 1,39 točke.