Kregar četrti na SP v ultramaratonu

Triatlonec Miro Kregar na Havajih ni ubranil naslova svetovnega prvaka v ultramaratonu, slavil je Nemec Tobias Winnemöller.

01. december 2014 09.47

Honolulu - Slovenski triatlonec Miro Kregar je na svetovnem prvenstvu v ultramaratonu na Havajih zasedel četrto mesto.

Slovenski branilec naslova je v zadnji preizkušnji, teku na 84 kilometrov, osvojil prvo mesto (6:27:30), kar pa ni bilo dovolj za uvrstitev na zmagovalni oder.

Na tridnevnem tekmovanju si je naslov prvaka priboril Nemec Tobias Winnemöller (23:18:14), drugi je bil Avstralec Craig Percival (23:34), tretji pa je bil Kanadčan Tony O'Keeffe (23:44:29). Četrtouvrščeni Miro Kregar je zabeležil čas 24:18:48.

52-letni Kregar je devetič nastopil na ultramanu. Svoj največji uspeh je dosegel z lansko zmago, poleg tega pa se je še petkrat uvrstil na zmagovalni oder (tri druga in dve tretji mesto).