Kriterij Dauphine: Špilak zmagovalec pete etape

Slovenski kolesar Simon Špilak je na dirki Kriterij Dauphine zabeležil etapno zmago, v vodstvu ostaja Christopher Froome.

12. junij 2014 17.42
CYCLING-FRA-DAUPHINE

Pariz - Slovenski kolesar Simon Špilak (Katjuša) je zmagovalec pete etape dirke Kriterij Dauphine, na kateri je skupno vodstvo zadržal Britanec Christopher Froome (Sky).

Špilak je bil na 189,5-kilometrski etapi vseskozi v ubežni skupini 17 kolesarjev, nato pa je napadel na zadnjem vzponu in prepričljivo opravil s konkurenco. Na drugem mestu je bil Nizozemec Wilco Kelderman (Belkin), na tretjem pa Britanec Adam Yates (Orica), oba sta zaostala za 14 sekund (vrhunce etape si lahko ogledate v zgornjem videu).

Preostali slovenski predstavnik Kristijan Koren (Cannondale) je končal na 80. mestu (+10:45).

Vodilni Britanec Christopher Froome (Sky) je zasedel 14. mesto (+0:17) in s tem zadržal prvo mesto v skupnem seštevku, kjer ima 12 sekund prednosti pred Špancem Albertom Contadorjem (Tinkoff-Saxo).

V petek bo na sporedu 168 km dolga preizkušnja med krajema Grenoble in Posiy.