Kriterij Dauphine: vodilni Froome jo je pri padcu dobro odnesel

S šesto etapo kolesarske dirke Kriterij Dauphine je najhitreje opravil Belgijec Jan Bakelants, Slovenca v ozadju.

13. junij 2014 17.02
13. junij 2014 17.43
CYCLING-FRA-DAUPHINE
J. P., Delo.si

Grenoble - S šesto etapo kolesarske dirke Kriterij Dauphine na 168 kilometrov dolgi progi od Grenobla do Poisyja je najhitreje opravil Belgijec Jan Bakelants (Omega Pharma Qick Step), ki je bil v ciljnem šprintu za malenkost hitrejši od Nizozemca Lieuweja Westre (Astana), s katerim sta se nekaj kilometrov pred ciljem odlepila od ubežniške skupine. Westra je nekajkrat tudi švignil v vodstvo, nazadnje tristo metrov pred koncem, a je imel v finišu Belgijec močnejše noge. Iz preostale skupine šestnajstih ubežnikov, ki je glavnini ušla po približno uri vožnje, je bil najhitrejši zmagovalčev moštveni kolega, Čeh Zdenek Štybar.

Petek, trinajsti, bi bil lahko dejansko usoden za še vedno vodilnega v skupnem seštevku in branilca lanske zmage, Britanca Chrisa Frooma (Sky), ki je deset kilometrov pred ciljem padel, a se tudi hitro pobral in vozil naprej, utrpel zgolj nekaj prask in udarcev, vendar pa zadržal dvanajst sekund zaloge pred prvim izzivalcem v skupni razvrstitvi, Špancem Albertom Contadorjem (Tinkoff-Saxo). Slovenska udeleženca tokrat nista krojila razpleta pri vrhu. Kristijan Koren (Cannondale) je bil 111., junak četrtkove pete etape Simon Špilak (Katjuša) pa tik za njim, oba sta zamudila skoraj sedem minut. Kolesarje čakata še dve zahtevni gorski etapi, prva od njiju danes na 160 kilometrov dolgi progi od Ville-la-Granda do Finhaut-Emossona.