Kruder dvanajsti na Kitajskem

Plezalec Jernej Kruder je na tretji tekmi sv. pokala v balvanskem plezanju v Chongqingu zasedel dvanajsto mesto.

01. maj 2016 10.54
M. Ž., STA
M. Ž., STA

Chongqing - Slovenski športni plezalec Jernej Kruder je na tretji tekmi svetovnega pokala v balvanskem plezanju osvojil 12. mesto.

Celjan je v kitajskem Chongqingu zelo dobro nastopil v kvalifikacijah, v katerih je s petimi do vrha osvojenimi balvanskimi smermi osvojil drugi izid kvalifikacij, v polfinalu pa njegova predstava ni bila dovolj za finale.

Drugi slovenski predstavnik na tekmi Gregor Vezonik je ostal brez polfinala na 37. mestu. V ženski konkurenci Slovenija ni imela predstavnice.

Karavana športnih plezalcev bo ostala v Aziji. Naslednje prizorišče svetovnega pokala v balvanskem plezanju bo indijski Navi Mumbai s tekmovanjem 14. in 15. maja.