Kump nadaljeval novomeški niz zmag v Umagu

Kolesarji Adrie Mobila so še tretjič zapored dobili dirko za trofejo Umaga; najboljši je bil Marko Kump.

04. marec 2015 23.29
ace_kump
Š. Ro., Delo.si

Poreč - Na tretji kolesarski dirki za trofejo Umaga je zmago po 161 kilometrih dosegel povratnik v novomeško Adrio Mobil Marko Kump. Drugi je bil Maksim Averin iz ekipe Synergy Baku, tretji je bil Rus Sergej Nikolajev iz Itere-Katjuše.

V prvi deseterici je ciljno črto prečkal še en Slovenec, Aldo Ino Ilešič (Team Vorarlberg) je v času zmagovalca osvojil deseto mesto.

»Vsi smo pod vtisom padcev, ki so se dogajali zadnji krog, zato ima moja zmaga grenak priokus. Skrbi me za Rada in upam, da bo z njim vse vredu. Sicer sem z dirko zadovoljen. Fantje se vlekli skoraj ves zadnji krog in mi omogočili dobro izhodišče za sprint,« je dirko pokomentiral Kump, ki je imel v mislih kapetana Radoslava Rogino, ta je padel štiri kilometre pred ciljem.

Slovenska ekipa je v Umagu še nepremagana; leta 2013 je zmagal Aljaž Hočevar, lani pa Matej Mugerli.