Liga prvakov: ACH po pričakovanjih brez uspeha v Modeni

Odbojkarji ACH Volleyja so se od lige prvakov poslovili s porazom v Modeni z 0:3 (-20, -23, -17).

26. januar 2016 23.15
Š. Ro., STA
Š. Ro., STA

Modena - Odbojkarji ACH Volleyja so v tekmi zadnjega kola skupine F lige prvakov v gosteh izgubili proti Modeni z 0:3 (-20, -23, -17).

Ljubljansko moštvo je po pričakovanjih klonilo še na svoji peti tekmi v ligi prvakov. A predstava ni bila slaba. Še tretjo tekmo zapored je ACH dokazal, da se krivulja forme vzpenja, velik del tekme je bil tekmecem enakovreden, predvsem velja to za prva dva niza, v katerih je v končnicah vendarle prišla do izraza kakovostna prednost vodilne ekipe skupine in italijanskega prvenstva, še posebno pri servisih. V tretjem nizu so nato slovenski prvaki popustili, pravega odpora ni bilo več. ACH bo tako v skupini zasedel zadnje mesto.

Ljubljančani so tekmo začeli pogumno, v prvem nizu vodili z 10:7, a nato so bili poleg odlične igre Nemanje Petriča v napadu usodni odlični servisi gostiteljev, v drugem delu niza so dosegli štiri ase, prišli do prednosti. Ta še pri izidu 22:20 ni bila velika, toda končnica je povsem pripadla favoritom, ki so igrali brez zvezdnika Earvina Ngapetha, niz je z asom končal Bruno Rezende.

V prvem delu je gostom manjkal predvsem kakšen dober servis, zato pa so boljše servirali v drugem. Po dobrih servisih Andreja Flajsa izničili serijo napak in prednost domačih 8:4, Jan Kozamernik jih je z blokom celo povedel v vodstvo z 11:10. Prednost so imeli še pri izidu 19:20, pri 23:23 je bil razplet niza še povsem negotov, a napako Slovencev za 24:23 je z asom kaznoval Miloš Nikić.

V tretjem nizu so Ljubljančani začeli nezbrano, domači so povedli z 9:4, nekaj časa je razlika še znašala štiri točke (12:8), nato pa je sledila nova serija napak, Italijani so povedli s 15:8, takrat je bilo jasno, da bo izid tekme 3:0.

Modena - ACH Volley 3:0 (20, 23, 17)

Dvorana Palapanini, gledalcev 2888, sodnika Georgiev (Bol) in Gerothodoros (Grč).

Modena: Bruno 2 točki (1 napad + 1 as + 0 blokov), Petrić 18 (13+3+2), Rossini (L), Nikić 4 (3+1+0), Bossi 2 (2+0+0), Lucas 11 (7+2+2), Vettori 9 (6+1+2) - prva postava; Donadio (L), Soli, Ngapeth; Sartoretti, Piano, Onwelo in Sighinolfi niso igrali;

ACH Volley: Flajs 5 (5+0+0), Kozlowski, Kozamernik 7 (6+0+1), Purič 3 (1+0+2), Pleško (L), Mochalski 13 (12+1+0), Terpin 8 (8+0+0) - prva postava; Jereb 1 (1+0+0), Jurič; Walker, Ledinek (L), Satler, Donik in M. Koncilja niso igrali.