Liga prvakov: ACH Volley iz Toursa s točko

Odbojkarji ACH Volleyja so v četrtem kolu lige prvakov izgubili proti Toursu z 2:3.

05. december 2013 00.12
M. Ž., Delo.si/STA

Tours - Odbojkarski klub ACH Volley je na četrti tekmi lige prvakov izgubil še tretjič. Francoski Tours je tokrat zmagal s 3:2 (24, -22, 21, -21, 7), Ljubljančanom pa je v uteho lahko priborjena točka.

Tours je tekmo začel izredno slabo, kot da bi Ljubljančane podcenjeval. Njihovega prvega zvezdnika Čeha Davida Konečnyja ni bilo videti, zato ni bilo prav nič čudnega, da so gostje vodili z 10:5. A nato je na sceno stopil Belgijec Kevin Klinkenberg, ki je ACH potopil že v Stožicah, tudi tokrat pa je bil po zaslugi odličnih servisov najzaslužnejši za pet zaporednih točk Francozov in izenačenje.

Toda na drugi strani ga je posnemal Andrej Flajs, ki je z dvema zaporednima asoma svoji ekipi spet zagotovil lepo prednost (13:10). Toda tudi ta ni zdržala dolgo, saj je bilo na semaforju hitro 15:15, po še enem odličnem servisu Klinkenberga pa so domači prvič povedli pri izidu 20:19. Pri izidu 21:22 je imel Jan Pokeršnik priložnost, da svoji ekipi zagotovi dve točki prednosti, a je na žalost ni izkoristil. Nekaj trenutkov pozneje so domači priborili zaključno žogo, drugo so tudi izkoristili.

To varovancev Luke Slabeta ni zmedlo. V drugem nizu so nadaljevali dobro igro in spet prišli so zanesljivega vodstva, ob prvem tehničnem odmoru so vodili z 8:3. Tudi tokrat jim prednosti ni uspelo zadržati, pri 14. točki sta bili ekipi skupaj. Izenačeni sta bili tudi pri 20. točki, nato pa je Anđelko Čul z blokom, servisi in točko v napadu poskrbel za izdatnejšo prednost in izenačenje na 1:1.

Serije točk so se nadaljevale tudi v tretjem nizu. Tokrat so v uvodu do prednosti prišli gostitelji (6:2), Ljubljančani pa so jih lovili. Pri drugem tehničnem odmoru je bilo 16:15, tudi pri izidu 20:18 je za ACH še tlelo upanje, toda domači so nato osvojili dve zaporedni točki, s tem pa prišli do neulovljive prednosti.

Toda slovenski prvaki so se spet vrnili v igro. V četrtem nizu so pri izidu 15:15 dobili tri zaporedne točke, čeprav so se jim igralci Toursa še približali, pa jim predvsem Rašić preobrata ni dovolil, tako da je zmagovalca odločil zlati niz. V njem so domači hitro povedli (4:1), Slovenci so jim sicer še sledili, a po izidu 8:6 so popustili, tako da je Tours v petem nizu brez posebnih težav prišel do zmage.