MEP: peto mesto Govejškove

Plavalka Nastja Govejšek je na mladinskem evropskem prvenstvu osvojila peto mesto na 100 metrov prosto.

11. julij 2013 21.39

Poznan - Velenjska plavalka Nastja Govejšek je danes nastopila na mladinskem evropskem prvenstvu v Poznanu in v disciplini 100 metrov prosto osvojila peto mesto (56,31).

Mladinska evropska prvakinja je postala Rusinja Marija Baklakova (54,78), druga je bila Španka Fatima Gallardo Carapeto (55,76) in tretja Luksemburžanka Julie-Marie Meynen (55,92).

Ravenčanka Gaja Natlačen ki je dopoldne v disciplini 400 metrov prosto dosegla nov osebni rekord (4:19,83), je bila v popoldanskem finalu deveta (4:20,27). Evropska prvakinja je postala Nemka Antonia Leonie Beck (4:12,87), srebro je osvojila Madžarka Nikoletta Kiss (4:13,43) in bron Italijanka Linda Caponi (4:13,86).

Slovenijo je danes zastopala tudi Radovljičanka Tjaša Pintar, ki je v polfinalu discipline 200 metrov prsno osvojila 13. mesto (2:35,78). Najboljši čas polfinala je dosegla Ukrajinka Viktorija Solntseva (2:27,33).