MEP: Stevensu srebrna kolajna

Plavalec Triglava Peter John Stevens si je na MEP v Poznanu v disciplini 50 metrov prsno priplaval srebrno kolajno.

12. julij 2013 21.01

Poznan - Plavalec kranjskega Triglava Peter John Stevens je na mladinskem evropskem prvenstvu v Poznanu na Poljskem osvojil srebrno medaljo na 50 metrov prsno.

Stevens je 50-metrsko razdaljo preplaval z novim mladinskim državnim rekordom (28,06), kar je zadostovalo za drugo mesto, ki si ga je delil z Rusom Vsevolodom Zankom. Evropski prvak je postal Šved Johannes Skagius, ki je razdaljo preplaval v času 27,71.

»Zadovoljen sem iz vsega srca. Danes se mi je vrnila tista stotinka, zaradi katere sem lani ostal na mladinskem prvenstvu brez medalje. Moj naslednji cilj je zdaj tekma na 100 prsno in norma za nastop na MSP v Dubaju," je po tekmi strnil Stevens in pri tem dodal, da je bil Šved Skagius tokrat boljši le v zadnjih metrih. »Dopoldan je res izstopal, popoldan pa niti ne. A na zadnjih 10 metrih je dokazal, da je fizično močnejši.«

Osebni rekord Natlačnove

Ravenčanka Gaja Natlačen je na 1500 metrov prosto s časom 16:44,23 osvojila četrto mesto in ob tem svoj osebni rekord izboljšala za skoraj 20 sekund.

»Čas okrog 16:45, ki je vselej zadostoval za medaljo, je bil približno načrtovan. Gaja je odplavala super, a na startu so bile še tri tekmovalke, ki so bile hitrejše od nje,« je nastop pospremil njen trener Gorazd Podržavnik.

Nastopila je še ženska štafeta 4 x 100 mešano. Iza Senčar, Tjaša Pintar, Nastja Govejšek in Kaja Sajovec so že v predtekmovanju s 4:17,18 dosegle nov slovenski mladinski rekord, popoldan pa so s tri desetinke slabšim dosežkom osvojile sedmo mesto. Senčarjeva je ob tem nastopila še na 50 hrbtno in osvojila 19. mesto.