Miha Hrobat drugi v Čilu

Na veleslalomu za DP Čila je v zelo razredčeni konkurenci v petnajsterici končalo še pet slovenskih alpskih smučarjev.

25. avgust 2016 10.33
meribel

Valle Nevado - Na moškem veleslalomu za 31. državno prvenstvo Čila v Valle Nevadu je tekmovala tudi številčna slovenska zasedba, uvodno dejanje »mini« tekmovalne sezone na južnoameriškem snegu pa je najbolje opravil 21-letni član kranjskega Triglava Miha Hrobat, ki je na drugem mestu premoč priznal obetavnemu belgijskemu najstniku Armandu Marchantu, ki je bil 35 stotink hitrejši. Na zmagovalni oder se je povzpel še njegov rojak Dries van den Broecke (+ 0,41).

V najboljši petnajsterici se je zvrstilo še pet Slovencev: Štefan Hadalin je bil peti (+ 1,08), Klemen Kosi tik za njim (1,11), Žan Kranjec osmi (1,31), Tilen Debelak dvanajsti (1,69), državni prvak Martin Čater pa štirinajsti (1,73). Aljaž Dvornik je odstopil v finalnem nastopu. Med dekleti slovenske udeležbe ni bilo, zmagala je Argentinka Salome Bancora. Danes se bo zelo številčna, a tudi kakovostno izjemno razredčena udeležba pomerila v slalomu, jutri pa še v superveleslalomu, ki bo štel za točke južnoameriškega pokala.