Na kratko: slovenske ritmičarke po polovici na 19. mestu

Iz slovenske judoistične odprave na VN Zagreba danes do uvrstitve le Andreja Leški, ki je bila 5. v kategoriji do 57 kg.

02. maj 2015 00.35
suhadolnik kratochwill
J. P., Delo.si

Minsk - Po uvodnem dnevu 31. evropskega prvenstva v ritmični gimnastiki v Minsku ter nastopih z obročem in žogo Slovenija v ekipnem mnogoboju drži 19. mesto. Sara Kragulj, povratnica po številnih poškodbah, je zbrala 30,500 točke, od tega za sestavo z žogo 15,700, z obročem pa 14,800. Debitantka na tekmovanjih te ravni Špela Kratochwill pa se je ustavila pri 30,466 točke - za vajo z obročem je prejela 15,500, z žogo pa 14,966 točke. Vodi sicer Rusija (74,741 točke) pred gostiteljico Belorusijo in Izraelom, Slovenija, ki si želi popraviti dosežek (20. mesto) s prejšnjega evropskega prvenstva predlani na Dunaju, pa ima v žepu 60,966 točke. Jutri se bodo telovadke predstavile še s kiji in trakom, s katerim bo nastopila tudi najmlajša članica slovenske zasedbe, komaj 15-letna Aja Jerman Bukavec.

Andreja Leški prekratka v borbi za bron

Zagreb - Slovenska judoistka Andreja Leški je na veliki nagradi Zagreba zasedla peto mesto v kategoriji do 57 kilogramov, potem ko jo je v obračunu za bron ugnala Avstrijka Tina Zeltner. Preostala naša današnja četverica - Adrian Gomboc, Andraž Jereb (oba do 66 kilogramov), Matjaž Trbovc (do 60 kg) in Petra Nareks (do 52 kg) - je po porazih ostala brez uvrstitev.

Dvojna zmaga slovenskih kolesarjev

Innsbruck - Slovenski kolesar Dejan Bajt, član avstrijskega moštva Amplatz Langenlois, je zmagal na veliki nagradi Predarlberga v Nenzingu. Po 175 prevoženih kilometrih mu je bil še najbližje rojak in moštveni kolega Andi Bajc, ki je zamudil 14 sekund, tretji je bil Francoz Clemeny Koreztky. Preizkušnja je štela tudi za avstrijski pokal, v katerem Bajc vodi s 363 točkami, Bajt je tretji.