Na kratko: zmagi za Mihalinčevo in Dugonjića, Veitova druga

Maja Mihalinec je slavila na atletskem mitingu v Zagrebu, Damir Dugonjić pa je bil najboljši na plavalnem v Ženevi.

23. januar 2016 21.19
tlo/atletika
G. L., STA
G. L., STA

Zagreb - Slovenska šprinterka Maja Mihalinec (Velenje), ki sicer že ima normo za dvoransko svetovno prvenstvo marca v ZDA, je na atletskem mitingu v Zagrebu zmagala v teku na 60 m. V finalu je dosegla čas 7,34 sekunde. V skoku v daljino je slavila Nina Djordjevič (Velenje, 6,31 m), v troskoku Saša Babšek (Slovenska Bistrica, 13,38 m), Joni Tomičič Prezelj (Olimpija) pa je bila druga na 60 m ovire; v kvalifikacijah je tekla 8,45, v finalu pa 8,47.

Gregor Kokalovič (Krka) je tekel le v kvalifikacijah na 60 m (6,98), zaradi poškodbe leve mečne mišice pa v finalu ni nastopil.

Na mitingu na Dunaju je nastopila Sabina Veit in v finalu teka na 60 m zasedla drugo mesto in s 7,52 sekunde zaostala za Madžarko Evo Kaptur (7,50). Na 800 m je bila najhitrejša Breda Škedelj (Krka Novo mesto) z 2:22,98, tretja pa je bila zmagovalka druge skupine Zala Janža (Panvita Murska Sobota, 2:33,03).

Zmaga za Dugonjića

Najboljši slovenski plavalec Damir Dugonjić (Fužinar) je z rekordom mitinga 27,71 zmagal na močno zasedenem plavalnem mitingu v Ženevi na 50 m prsno. Težja naloga ga čaka jutri na 100-metrski razdalji.

Na mitingu Antwerpnu pa je plavalec Olimpije Aljaž Kerč z 2:15,53 dosegel nov slovenski rekord na 200 m prsno. Kerču je dosežek uspel v predtekmovanju z 2:16,01, ko je rekord klubskega kolega Nejca Šimenka, popravil za 43 stotink, v finalu je bil še za 48 stotink hitrejši.

Kerč je zasedel končno peto mesto, Šimenko je bil z 2:16,52 mesto za njim.