Namesto zmage s 3:0 obetavnim slovenskim odbojkarjem le točka

Izbranci selektorja Iztoka Kšele so že vodili z 2:0 v nizih in imeli v tretjem prednost 24:23, a ostali praznih rok.

16. september 2015 01.56
J. P., Delo.si

Tijuana - Mladi slovenski odbojkarji so imeli tudi v prvem dvoboju drugega dela svetovnega prvenstva do 21 let v Mehiki zmago na dosegu roke, a so se naposled morali zadovoljiti s točko za poraz z 2:3 (20, 20, -24, -24, -14) proti Turkom. Ta je bil še toliko bolj boleč, saj so izbranci selektorja Iztoka Kšele že vodili z 2:0 v nizih, v tretjem in četrtem pa imeli obakrat zaključno žogo za zmago pri vodstvu s 24:23, a so bili v ključnih trenutkih precej bolj zbrani turški vrstniki, ki so tudi peti niz - kot že prejšnja dva - dobili na razliko. Ušli so že z udobnih 14:10, nato pa je k servisu stopil korektor Tonček Štern in poskrbel za izenačenje, žal pa je zatem našim fantom zmanjkalo moči.

V vrstah zmagovalcev je izstopal Yasin Aydin s 23 točkami ob več kot polovično uspešnem napadu, medtem ko gre pri Slovencih vnovič pohvaliti Tončka Šterna z 20 točkami in blokerja Jana Kozamernika, ki jih je dodal 17, od tega kar sedem z bloki (iz 14 poskusov). Zdaj Kšelovo četo v noči na četrtek čakajo Brazilci, ki so doslej na turnirju oddali en sam niz, le 19 ur pozneje pa se bodo udarili še z Argentinci.

SLOVENIJA : TURČIJA 2:3 (20, 20, -24, -24, -14)

Slovenija: T. Štern 20, Kozamernik 17, Donik 14, M. Kök 9, Vidmar 6, Ledinek (L), J. Vrhunc; Okroglič 6, Drvarič, Rojnik, Štalehar; Drobnič ni igral.

Turčija: Aydin 23, Savas 12, Durmaz 9, Enaboifo 3, Demir 3, Gunes 2, Cakir (L) - prva postava; Hacioglu 7, Cam 6, Kaya 4, Siratca 3; Ondes ni igral.