ABA: MZT v Novem mestu deležen košarkarske lekcije, Olimpija poražena v Sremski Mitrovici

Košarkarji Krke so v 5. kolu lige ABA premagali MZT Skopje s 85:52, Olimpija je izgubila z Mega Vizuro (66:85).

25. oktober 2014 16.44

Novo mesto - Slovenski prvak Krka je v 5. kolu lige ABA zabeležila prepričljivo zmago proti moštvu MZT Skopje (85:52).

Košarkarji MZT-ja so bili v Novem mestu konkurenčni le v prvi četrtini. Po treh minutah so vodili s 7:2, v sedmi minuti pa so imeli še točko prednosti (13:12). V nadaljevanju četrtine je Krka izboljšala svojo igro in pobegnila z delnim izidom 9:0, na odmor pa je odšla s prednostjo 23:15.

Novomeščani so v drugi četrtini brez težav nadzorovali položaj in v 15. minuti vodili z dvomestno prednostjo (32:22), tri minute kasneje vodili že za petnajst (40:25), vendar pa se je MZT do konca polčasa približal na dvanajst (31:43).

Drugi polčas ni prinesel spremembe na igrišču. Novomeščani so vseskozi vodili z dvomestno prednostjo in pri vodstvu za dvanajst (47:35) dosegli osem zaporednih točk - v nizu je imel glavno vlogo Chris Booker s šestimi točkami - četrtino pa so sklenili z visokim vodstvom 64:43.

Krka je v zadnjih desetih minutah ohranila visok tempo igre. Njen organizator igre Malcom Armstead, ki je v prvih tridesetih minutah dosegel le dve točki, je med 33. in 34. minuto vknjižil šest točk in prednost povišal na +32 (77:45), MZT pa v zadnjih minutah ni mogel ublažiti visokega poraza.

Pri Novomeščanih sta bila najboljša strelca Erjon Kastrati in Nebojša Joksimović s 15 točkami, pri MZTju pa Marko Simonovski z 10 točkami.

Krka bo v naslednjem kolu gostovala v Sofiji pri Levskem (1. november).

Olimpija v gosteh pri Mega Vizuri

Union Olimpija je gostovala Sremski Mitrovici pri Mega Vizuri in doživela drugi poraz v sezoni (66:85).

Olimpija je v prvi četrtini prikazala zelo neučinkovito igro in po petih minutah že zaostaja za enajst točk (2:13), pri čemer sta bila pri domačih najbolj razpoložena Nenad Miljenović in Rade Zagorac s štirimi točkami. Košarkarji Olimpije so bili tudi preostanek četrtine v podrejeni vlogi, saj so imeli v svojih vrstah le enega razpoloženega člana, Blaža Mahkovica, ki je dosegel sedem od prvih devetih točk svojega moštva (9:19), uvodna četrtina pa se je končala z vodstvom Mega Vizure s 23:13.

V drugi četrtini se je razmerje moči nagnilo na stran Olimpije, ki se je v prvih petih minutah približala z delnim izidom 11:2 (24:25), pri vrnitvi pa je imel ključno vlogo Mirza Begić s šestimi točkami. Ljubljančani pa se tu niso ustavili, temveč so z dvema trojkama Sasuja Salina povedli za štiri točke (30:26) in gostitelji so v 24. minuti zahtevali minuto odmora. Olimpija je prigarano prednost hitro izpustila iz rok. Po minuti odmora sta trojki zadela Rade Zagorac in Marko Kešelj, nato pa sta Miljenović in Dušan Čantekin dopolnila niz 9:0 (35:30). Domačini so prvi polčas sklenili z vodstvom za tri (37:34).

Ljubljančani so v drugi polčas krenili zelo slabo in v prvih šestih minutah prejeli kar 17 točk (38:54), v tem času so bili pri domačih v ospredju Zagorac (5 točk), Marelja in Čantekin (oba po 4). Olimpija je v drugem delu tretje četrtine ublažila zaostanek in pred zadnjimi desetimi minutami zaostajala za deset (47:57).

Mega Vizura je v zadnji četrtini nadzorovala potek tekme in po petih minutah vodila za 16 (70:54), pred zadnjima dvema minutama pa je imela varno prednost 18 točk (79:61), tako da je na koncu podaljšala svoj niz neporaženosti v domači dvorani.

Pri Mega Vizuri je bil prvi strelec Rade Zagorac z 19 točkami, pri Olimpiji pa Alen Omić s 14 točkami.

Olimpija bo v prihodnjem kolu gostila Metalac Farmakom (1. november).