Napoved športnih dogodkov: sobota, 12. marec

Zanimivejši športni dogodki doma in na tujem v soboto, 12. marca 2016.

Delo.si
pet, 11.03.2016, 21:00

Biatlon

Na svetovnem prvenstvu bo potekala moška štafetna preizkušnja 4 x 7,5 kilometra (15.30).

Smučarski skoki

Skakalci bodo v Titisee-Neustadtu tekmovali na posamični tekmi svetovnega pokala (13). Nastopili bodo Peter Prevc, Domen Prevc, Jurij Tepeš, Robert Kranjec in Jaka Hvala.

Alpsko smučanje

Lenzerheide bo gostil žensko superveleslalomsko tekmo (10), Kvitfjell pa moško smukaško tekmo (11.30).

Smučarski teki

Tekači in tekačice se bodo v kanadskem Canmoru pomerili na tekmi v prosti tehniki. Ženska 10-kilometra tekma se bo pričela ob 21. uri, moška 15-kilometrska tekma pa ob 22. uri.

Nogomet

V domačem prvenstvu bosta na sporedu tekmi 25. kola med Gorico in Krškim (15) ter Rudarjem in Mariborom (16.55).

Kolesarstvo

Na dirki Pariz-Nica bodo izpeljali šesto etapo, dolgo 177 kilometrov (11.50).

Na dirki od Tirenskega do Jadranskega morja bo potekala četrta etapa, dolga 222 kilometrov (12.10).

Rokomet

Slovenska ženska reprezentanca se bo v četrtem kolu kvalifikacij za letošnje evropsko prvenstvo v Skopju pomerila z Makedonijo (20).

V državnem prvenstvu za moške bodo odigrane tekme 22. kola, pari so: Celje Pivovarna Laško - Maribor Branik (18), Jeruzalem Ormož - Krka (19), Trimo Trebnje - Dobova (19), Slovenj Gradec 2011 - Istrabenz Plini Izola (19), Urbanscape Loka - Riko Ribnica (20).

Odbojka

Na zaključnem turnirju interlige za moške v Ljubljani se bo ob 17. uri pričela tekma za tretje mesto, ob 20. uri pa finale.

V Mariboru poteka zaključni turnir interlige za ženske. Sobotni spored se bo začel ob 16. uri s tekmo za tretje mesto, končal pa ob 19. uri s finalom.

V državnem prvenstvu za moške bosta potekali tekmi 5. kola zelene skupine med Fužinarjem in Šempetrom (18) ter Krko in Žirovnico (20).

V ženskem državnem prvenstvu se bo ob 18. uri začela tekma 8. kola modre skupine med Koprom in GEN-I Volleyjem, ob 19. uri pa tekma 5. kola zelene skupine med Kemo Puconcijem in Zgornjo Gorenjsko (19).

Tenis

Indian Wells gosti turnirja serije ATP in WTA.

Atletika

V Aradu bodo izpeljali evropski zimski pokal v metih.

Jadranje

Jadralci razreda finn v teh dneh tekmujejo na evropskem prvenstvu v Barceloni.

Boks

V Mariboru se bo ob 20. uri pričel dogodek, imenovan 13. runda Dejana Zavca, s katerim bo slovenski boksarski šampion končal svojo kariero.

Hokej

Hokejisti Jesenic in Lustenauja bodo odigrali prvo tekmo polfinala tekmovanja INL (19.30).

Gimnastika

Ljubljana gosti 29. MTM turnir v ritmični gimnastiki.

Plavanje

Ravne na Koroškem so prizorišče mednarodnega mitinga.

Karate

V Laškem bo potekala tekma svetovnega pokala.

Prijavi sovražni govor