Košarka
Na svetovnem prvenstvu se bo ob 18. uri pričela tekma za tretje mesto med Litvo in Francijo.
Nogomet
V državnem prvenstvu bodo potekale tekme 8. kola, pari so: Gorica - Celje (16), Maribor - Krka (16), Rudar - Luka Koper (18), Kalcer Radomlje - Domžale (18) in Olimpija - Zavrč (20.30).
Slovenska ženska reprezentanca bo v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo igrala proti Hrvaški (15).
Atletika
Novo mesto bo gostilo ekipno državno prvenstvo (13.15), Marakeš pa miting celinskega pokala.
Tenis
V Parizu poteka polfinale Davisovega pokala med Francijo in Češko (14), v Ženevi pa polfinale med Švico in Italijo (13).
Taškent in Quebec gostita turnirja serije WTA.
Kolesarstvo
Na dirki Po Španiji bo na sporedu 20. etapa, dolga 185,7 kilometra (12.31).
Rokomet
V moškem državnem prvenstvu bodo moštva igrala tekme 2. kola, pari so: Slovan - Celje Pivovarna Laško (18.30), Riko Ribnica - Trimo Trebnje (19), Sviš Ivančna Gorica - Krka (19), Slovenj Gradec - Jeruzalem Ormož (19), Krško - Istrabenz Plini Izola (19), Loka 2012 - Sevnica (20) in Gorenje Velenje - Maribor Branik (20).
Strelstvo
Na svetovnem prvenstvu v Granadi bo na sporedu moški finale z malokalibrsko puško v trojnem položaju (13).
Odbojka
Na svetovnem prvenstvu na Poljskem bodo potekale drugega dela v skupinah E in F, pari so:
Skupina EArgentina - Italija (16.40)
Srbija - Francija (16.40)
Poljska - Iran (20.25)
Avstralija - ZDA (20.25)
Skupina F
Finska - Kitajsjka (16.40)
Brazilija - Kanada (16.40)
Nemčija - Rusija (20.25)
Kuba - Bolgarija (20.25)
Spidvej
Spidvejisti se bodo v Vojensu pomerili na dirki svetovnega prvenstva.
Motociklizem
Motocikliste v Misanu čakajo kvalifikacijske za nedeljsko VN San Marina. Najprej se bodo na stezo podali dirkači razreda moto3 (12.35), nato dirkači razreda motogp (14.10), za konec pa še dirkači razreda moto2 (15.05).
Reli
Avstralija gosti deseto dirko svetovnega prvenstva.
V Novi Gorici bo potekala dirka državnega prvenstva.
Jadranje
V Santanderju poteka svetovno prvenstvo v razredih laser in laser radial.
Športno plezanje
Na svetovnem prvenstvu v Gijonu bodo moški in ženske nastopili v polfinalu težavnosti (10.30).
Judo
Zagreb gosti veliko nagrado.
Rokoborba
Taškent je prizorišče svetovnega prvenstva.