Napoved športnih dogodkov: sobota, 30. januar

Zanimivejši športni dogodki doma in na tujem v soboto, 30. januarja 2016.

Delo.si
pet, 29.01.2016, 21:00

Alpsko smučanje

Ženski del smučarske karavane je ta konec tedna zbran v Mariboru, kjer bosta potekali preizkušnji svetovnega pokala za 52. Zlato lisico. V soboto bo na sporedu veleslalom, na katerem bodo nastopile Ana Drev (8), Katarina Lavtar (33), Ilka Štuhec (48), Meta Horvat (53), Tina Robnik (54) in Maruša Ferk (61). Tekmovalke se bodo na prvo progo podale ob 10. uri, na finalno pa ob 13. uri.

Moški bodo v Garmisch-Partenkirchnu tekmovali v smuku, za točke se bodo borili Andrej Šporn, Boštjan Kline in Klemen Kosi (11.45).

Smučarski skoki

Skakalci se bodo v Sapporu pomerili na posamični tekmi svetovnega pokala (8.30), nastopili bodo Peter Prevc, Domen Prevc, Robert Kranjec, Anže Lanišek, Jaka Hvala in Bor Pavlovčič.

Ženske v Oberstdorfu čaka posamična tekma svetovnega pokala (16.30).

Nordijska kombinacija

Seefeld bo gostil tekmo svetovnega pokala. Skakalni del se bo začel ob 13.30, tekaški pa ob 15.45.

Deskanje

Deskarji na snegu bodo v Moskvi nastopili v paralelnem slalomu za svetovni pokal (16).

Umetnostno drsanje

Na evropskem prvenstvu v Bratislavi bodo izpeljali tekmi športnih parov v prostem programu (10) in plesnih parov v prostem programu (14.30).

Tenis

Na OP Avstralije bo na sporedu ženski finale med Američanko Sereno Williams in Nemko Angelique Kerber (9.30).

Kolesarstvo

Zolder je prizorišče svetovnega prvenstva v krosu (15).

Rokomet

Na evropskem prvenstvu na Poljskem bo prost dan.

V pokalu Slovenije za moške bo potekala tekma osmine finala med ekipama Herz Šmartno in Koper 2013 (20.30).

V državnem prvenstvu za ženske bodo na sporedu tekme dvanajstega kola, pari so: Krim Mercator - Zagorje (18), Celje Celjske mesnine - Zelene doline Žalec (19), Brežice - Mlinotest Ajdovščina (19).

Odbojka

V moškem državnem prvenstvu bodo ekipe igrale tekme 18. kola, pari so: Salonit Anhovo - Maribor (19), Calcit Volleyball - Fužinar Metal (19), SIP Šempeter - Triglav Kranj (19.30), National Žirovnica - Panvita Pomgrad (19.30), ACH Volley - Krka (19.30).

Tudi v ženskem državnem prvenstvu bodo izpeljali tekme 18. kola, pari so: Zgornja Gorenjska - Vital (17), Calcit Volleyball - GEN-I Volley (17), Aliansa - Formis (17.30), Nova KBM Branik - Kema Puconci (18).

Hokej

Hokejisti Jesenic bodo v prvenstvu INL gostili Zell am See (18), Celjani bodo v domači dvorani igrali s Kitzbühlom (18), Slavija pa bo v gosteh igrala z Bregenzerwaldom (19.30).

Bled in Maribor bosta igrala tekmo drugega dela državnega prvenstva (19).

Košarka

Košarkarji Krke bodo v 22. kolu lige ABA gostili Igokeo (17), Union Olimpija pa bo v Stožicah igrala s Tajfunom (21).

V ligi Telemach bodo izpeljali tekmi 13. kola med Šenčurjem in Heliosom (19) ter Lastovko in Zlatorogom (19.30).

Plavanje

Maribor gosti državno prvenstvo.

Prijavi sovražni govor