Napoved športnih dogodkov: sobota, 6. februar

Zanimivejši športni dogodki doma in na tujem v soboto, 6. februarja 2016.

Delo.si
pet, 05.02.2016, 21:00

Alpsko smučanje

Moški bodo v Jeongseonu tekmovali na smukaški tekmi svetovnega pokala (05.00). Za točke se bodo borili Boštjan Kline, Andrej Šporn, Klemen Kosi in Martin Čater.

Ženske v Garmisch-Partenkirchnu čaka smukaška tekma svetovnega pokala (11.30). Nastopili bosta Ilka Štuhec in Vanja Brodnik.

Smučarski skoki

Skakalke bodo v Hinzenbach nastopile na posamični tekmi svetovnega pokala (13).

Moški se bodo v Oslu pomerili na ekipni tekmi za svetovni pokal (16). Za Slovenijo bodo skakali Jurij Tepeš, Domen Prevc, Robert Kranjec in Peter Prevc.

Biatlon

Biatlonci in biatlonke bodo v Canmoru tekmovali na tekmi s skupinskim štartom. Moški bodo svojo 15-kilometrsko tekmo začeli ob 18. uri, ženske pa svojo 12,5-kilometrsko tekmo ob 19.30.

Nordijska kombinacija

V Oslu bo potekala posamična tekma svetovnega pokala. Skakalni del se bo pričel ob 10. uri, tekaški pa bo 15.35.

Smučarski tek

Oslo bo prizorišče moške tekme na 50 kilometrov s skupinskim štartom (12.30).

Košarka

Košarkarji Krke bodo v 23. kolu lige ABA gostovali pri Sutjeski (17), Tajfun pa pri Metalcu (19).

V ligi Telemach bodo izpeljali tekme 14. kola, pari so: Helios Suns - Rogaška (19), Zlatorog Laško - Šenčur Gorenjska gradbena družba (19), Portorož - LTH Castings (19.30).

Odbojka

V državnem prvenstvu za moške bodo na sporedu tekme 1. kola v modri skupini, Salonit bo gostil Maribor (19), Calcit pa Panvito (19).

Tudi v državnem prvenstvu za ženske bodo ekipe igrale tekme 1. kola v modri skupini, pari so: GEN-I Volley - Calcit Ljubljana (16), Braslovče - Luka Koper (19), Vital - Nova KBM Branik (19).

Tenis

V pokalu Fed bodo potekali četrtfinalni obračuni, pari so: Rusija - Nizozemska (12), Romunija - Češka (12), Nemčija - Švica (13), Francija - Italija (14).

Quito, Sofija in Montpellier gostijo turnirje serije ATP.

Rokomet

Slovenski prvoligaši bodo odigrali tekme 16. kola, pari so: Celje Pivovarna Laško - Riko Ribnica (18), Istrabenz Plini Izola - Gorenje Velenje (19), Slovenj Gradec 2011 - Slovan (19), Dobova - Sevnica (19), Trimo Trebnje - Jeruzalem Ormož (19).

Ženski klubi se bodo pomerili na tekmah 13. kola državnega prvenstva: Ljubljana - Celjske mesnine (16), Jadran Blue Marine - DP-Logik Branik (18), Velenje - Brežice (18), Mlinotest Ajdovščina - Krim Mercator (20).

Hokej

Hokejisti Celja bodo v prvenstvu INL igrali proti Feldkirchu (18), Slavija proti KSV-ju (19), Jeseničani pa proti Bregenzerwaldu (19.30).

Maribor in Triglav bosta igrala tekmo drugega dela državnega prvenstva (19).

Prijavi sovražni govor