Odgovorili Grkom in se uvrstili v finale z Nemčijo

V polfinalu zaključnega turnirja svetovne lige je slovenska moška odbojkarska reprezentanca s 3:0 premagala Grčijo.

01. julij 2016 20.45
Š. Ro., STA
Š. Ro., STA

Frankfurt - Slovenska moška odbojkarska reprezentancase je uvrstila v finale tretje skupine svetovne lige v Frankfurtu. Varovanci Andree Gianija so se oddolžiliGrčiji za poraz na prejšnji tekmi v Solunu in prepričljivo zmagali s 3:0 (22, 20, 16). Za preboj v drugi razred tekmovanja se bodo jutri pomerili z Nemčijo, ki je premagala Tajvan.

Giani je moral nekoliko spremeniti začetno postavo, saj je zbolel Jani Kovačič, priložnost pa dobil Klemen Hribar. Slovenski odbojkarji so prvič ušli po dobrem napadu Klemna Čebulja za 6:4, na prvi tehnični odmor pa odšli s prednostjo treh točk, ki so jo uspeli zadržati tudi do sredine niza. Pri 15:12 je Sotirios Drikos poizkušal s prvim polminutnim odmorom, Mitja Gasparini pa je poskrbel za vodstvo s 16:12. V nadaljevanju Slovenci niso zaključevali napadov, pri Grkih je bil nezaustavljiv Fragkos, tekmeci so se nekajkrat nevarno približali. V razburljivi končnici so si naši pri 24:22 naši priigrali dve zaključni žogi, že prvo je izkoristil Alen Pajenk.

Drugi niz so Slovenci odprli z dvema zaporednima točkama Tineta Urnauta in Gasparinija, na tehnični odmor pa odšli s prednostjo z 8:5. Blok Mitarju Đuriću je Drikosa prisilil v odmor, po njem so Grki znižali na 7:9. Vinčić pa je z lepim varanjem za 14:11 prinesel še tretjo točko prednosti, ki se je nato povečala na 18:13 in 19:14. Dva dobra začetna udarca Ropreta, ki je na servisu zamenjal Pajenka, sta našim prinesla 22. in 23. točko, Koncilja je izkoristil drugo zaključno žogo za 25:20.

Začetek tretjega niza je znova pripadel Slovencem, ki so dobro servirali, stekla je tudi igra v bloku, naši odbojkarji pa so hitro prišli do vodstva z 8:4. Prednost se je zatem sicer nekoliko stopila, a slovenska izbrana vrsta ni popuščala. Gasparini je z dvema zaporednima točkama s servisom svojo ekipo popeljal do vodstva s 13:9, v napadu je Vinčić dobro zaposlil vse svoje napadalce, razlika v točkah pa je proti koncu niza le še naraščala. Pri vodstvu naših z 20:12 je bilo praktično že jasno, da se bodo Slovenci veselili prepričljive zmage, ki so jo z igro v končnici le še potrdili. Z blokom so še dvakrat zaustavili Đurića, pri 24:15 prišli do prve žoge za zmago, tekmo pa so z napako za 25:16 zaključili kar Grki z napako.

Slovenija : Grčija 3:0 (22, 20, 16)

Fraport Arena, gledalcev 2000, sodnika Nederhoed (Niz) in Schürmann (Lie).

Slovenija: Pajenk 6 točk (5 napadov + 1 blok + 0 asov), Gasparini 12 (8+1+3), Hribar (L), Vinčič 3 (1+2+0), D. Koncilja 8 (6+2+0), Urnaut 9 (7+0+2), Čebulj 6 (5+1+0) - prva postava; Šket, Klobučar, Ropret 1 (0+0+1); T. Štern, Štalekar in Purič niso igrali;

Grčija: Đurić 13 (13+0+0), Gkaras (L), Stivachtis 1 (1+0+0), Petreas 3 (2+1+0), Andreadis 6 (5+1+0), Koumentakis 6 (6+0+0), Fragkos 6 (6+0+0) - prva postava; Smaragdis, Protopsaltis 2 (2+0+0), Aspiotis; Terzis, Zisis (L), Roumeliotakis in Dalakouras niso igrali.