ACH Volley izgubil tudi na Poljskem

Odbojkarji ACH Volleyja so v četrtem kolu skupine D lige prvakov v gosteh izgubili s Skra Belchatowom z 1:3 (-17, -23, 20, -17).

01. februar 2017 21.12
Na sliki Apostolos Armenakis. Odbojka ACH Volley in PGE Skra Belchatow v Ljubljani, 19. januar 2017 [Odbojka,ACH Volley,PGE Skra Belchatow,Ljubljana,Apostolos Armenakis]
A. V., STA
A. V., STA
Lodž - Odbojkarji ACH Volleyja so v četrtem kolu skupine D lige prvakov v gosteh izgubili z domačim Skra Belchatowom z 1:3 (-17, -23, 20, -17). Slovenski državni prvaki so tako ostali pri treh točkah, Poljaki jih imajo zdaj šest.

V skupini D je po torkovi zmagi v Craiovi s 3:0 (16, 19, 18) v vodstvu italijanska Modena, ki si je z 11 točkami že zagotovila nastop v osmini finala lige prvakov, medtem ko je romunska ekipa na tretjem mestu s štirimi točkami.

V Belchatowu so bili varovanci trenerja Zorana Kedačiča z izjemo prvega niza, v katerem so zatajili na sprejemu in v napadu, enakovredni domačim odbojkarjem. V drugem so že bili na pragu zmage, vendar so v končnici domačini dosegli tri zaporedne točke, podobno kot pred slabimi 14 dnevi, ko so doma izgubili z 1:3, pa so bili Ljubljančani tudi tokrat boljši v tretjem nizu. Skra Belchatow je bil ob boljšem bloku in servisu v četrtem nizu nepremagljiv in še drugič premagal slovenske državne prvake.

Ljubljanski odbojkarji bodo svojo naslednjo tekmo v ligi prvakov imeli 15. februarja, ko bodo gostovali v Craiovi.

Skra Belchatow - ACH Volley 3:1 (17, 23, -20, 17)

Dvorana Energia Belchatow, gledalcev 2550, sodnika: Witte (Nemčija), Sarikaya (Turčija).
Skra Belchatow: Lisinac 14, Wlazly 20, Marcyniak, Kurek 1, Klos, Bednorz 11, Gladyr 10, Janusz, Uriarte 2, Winiarski 4, Penčev 7, Milczarek.
ACH Volley: Flajs, Kozamernik 8, Kovačič, Purić 4, Satler, Pleško, Jurić, Kumer, Štern 16, Pokeršnik 14, Buculjević 1, Armenakis 15.