Pariz-Nica: Betancur z drugo zaporedno etapno zmago do skupnega vodstva

Kolumbijec Carlos Betancur je dobil tudi šesto etapo dirke od Pariza do Nice, Simon Špilak je bil 17.

14. marec 2014 15.49
14. marec 2014 16.06
CYCLING/

Pariz - Kolumbijski kolesar Carlos Betancur (AG2R La Mondiale) je bil najhitrejši v šesti etapi dirke od Pariza do Nice in z drugim uspehom v dveh dneh prevzel vodstvo v skupnem seštevku.

Betancur si je zmago priboril v ciljnem vzponu in ciljno črto prečkal pred Portugalcem Ruijem Costo (LAM), tretji je bil Čeh Zdenek Stybar (OPQ), ki je zaostal za tri sekunde.

Simon Špilak (Katjuša) je bil s 17. mestom (+0:11) najboljši Slovenec, Borut Božič (Astana) je končal na 141. mestu (+16:58), preostali slovenski predstavnik Marko Kump (Tinkoff-Saxo) pa je odstopil.

V skupnem seštevku je na prvem mestu Carlos Betancur, drugi je Britanec Geraint Thomas (Sky), ki zaostaja za osem sekund, tretji pa Rui Costa (+0:08). Simon Špilak je pridobil štiri mesta in je 12. (+0:35), Borut Božič pa je 99. (+28:08).

Cavendish predal vodstvo Kwiatkowskemu

Slovak Peter Sagan (Cannondale) je zmagovalec tretje etape kolesarske dirke od Tirenskega do Jadranskega morja, drugi je bil Poljak Michal Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick-Step) in tretji Avstralec Simon Clarke (Orica GreenEdge).

Kristijan Koren (Cannondale) je zasedel 59., Jani Brajkovič (Astana) 62. mesto, oba pa sta za zmagovalcem zaostala za 14 sekund.

V skupnem seštevku je prišlo do spremembe na vrhu. Prvi je Michal Kwiatkowski, ki ima deset sekund prednosti pred Kolumbijcem Rigobertom Uranom (Omega Pharma-Quick-Step), tretjeuvrščeni Avstralec Simon Clarke zaostaja za trinajst sekund. Koren je pridobil deset mest in je na 21. (+0:46), Brajkovič pa na 63. mestu (+1:16).

99. Borut Božič (Slo/Astana) +28:08

Izidi 3. etape dirke od Tirenskega do Jadranskega morja (Cascina - Arezzo, 210 km):