Peršetova 18. na 5-kilometrski razdalji

Daljinska plavalka Špela Perše je z 18. mestom končala nastope na SP v Budimpešti.

19. julij 2017 18.13
J. M.
J. M.

Budimpešta - Slovenska plavalka Špela Perše je zaključila z nastopi na svetovnem prvenstvu v Budimpešti. Po 24. mestu na desetkilometrski razdalji je na pol krajši osvojila še 18. mesto. Po koncu je po poročanju STA povedala: »Zelo sem zadovoljna, saj nisem pričakovala, da se bom prebila med najboljših 20. Pred SP sem mislila, da imam več možnosti za visoko uvrstitev na 10 km, saj je na krajši razdalji veliko večja gneča in več boja v vodi. To sem pričakovala, a sem se danes nekako znašla, čeprav je bilo na koncu zelo težko.«

Trener 20-letne Blejke Igor Veličkovič pa je dodal: »Že po dobrih 700 metrih je ušlo 11 tekmovalk, ki so dokazale, da so razred zase in odločile o medaljah. Tudi Špela je plavala zelo dobro, saj je bila po prvem krogu na polovici tekme šele 28., nato pa počasi pridobivala mesto za mestom.« Zmage se je veselila Amerčanka Ashley Twichell pred Francozinjo Aurelie Muller in Brazilko Ano Marcelo Cunho.