Petrač tri sekunde za odličjem

Na MSP v Eugenu je Jan Petrač v teku na 1500 m osvojil 6. mesto, Nace Pleško je bil 10. v suvanju krogle.

25. julij 2014 08.58
RUN-SPO-IAAF-WORLD-JUNIOR-CHAMPIONSHIPS---DAY-3
Š. Ro., Delo.si, STA
Eugene - Slovenski atlet Jan Petrač je bil tretji dan svetovnega prvenstva za starejše mladince, ki poteka v ameriškem mestu Eugene, v finalu teka na 1500 metrov šesti s 3:44,39. Pred tem je v finalu suvanja krogle Nace Pleško osvojil 10. mesto z 19,15 metra.

Petrač je za odličjem in tretjim mestom (3:41,61) zaostal za slabe tri sekunde. V finale se je uvrstil zanesljivo, saj je v torek s časom 3:43,15 izboljšal svoj letošnji mladinski državni rekord (3:44,10). V prvi skupini je bil drugi in je tudi skupno dosegel drugi čas; zaostal je le za Kenijcem Jonathanom Kiplimom Sawejem (3:41,35), ki je zmagal tudi v finalu (3:40,02).

V kvalifikacijah suvanja krogle je bil pred finalom Pleško deseti (19,05 m), Blaž Zupančič pa je v tej disciplini po treh neuspešnih poskusih ostal brez izida. V večernem polfinalu je nastopila Maja Pogorevc in bila v teku na 400 m 16. (54,64), v dopoldanskih kvalifikacijah na 200 m pa je bila 37. (24,65).

Luka Janežič, ki se je v teku na 400 že prebil do polfinala, je v kvalifikacijah teka na 200 z osebnim rekordom (21,35) zasedel 21. mesto in se uvrstil v polfinale, kjer je na 21. mestu (21,41) izpadel. Veronika Domjan je z 18. mestom (47,07 m) izpadla v kvalifikacijah meta diska.

Aneja Simončič je dosegla 26. čas na 400 m ovire (1:00,77) in se s četrtim mestom v skupini neposredno uvrstila v polfinale, Julija Praprotnik pa je bila v tej disciplini 27. in je s časom 1:00,95 ter šestim mestom v skupini izpadla. V kvalifikacijah troskoka je bila Eva Mustar 21. (12,88 m), izpadla pa je tudi Tina Božič na 30. mestu (12,31 m).

Francozu svetovni rekord na 110 ovire

Francoski atlet Wilhem Belocian je postavil nov svetovni rekord na 110 metrov ovire. Francoz se je kot prvi prebil pod mejo 13 sekund, zlato kolajno je osvojil s časom 12,99.

Machel Cedenio iz Trinidada in Tobaga je na 400 metrov postavil najboljši izid sezone v času 45,13 sekunde, najboljšo znamko sezone pa je vknjižil tudi poljski suvalec krogle Konrad Bukowiecki - 22,06 metra.