Po Avstriji: Golčer osmi, skupna zmaga na otok Man

Na 66. izvedbi kolesarske dirke po Avstriji tudi močna slovenska udeležba na čelu z Brajkovičem, Mohoričem in Gazvodo.

13. julij 2014 18.37
jsu_dirka po sloveniji
J. P., Delo.si

Dunaj - Zmagovalec 66. izvedbe kolesarske dirke po Avstriji, na kateri je nekoč dvakrat (v letih 1989 in 1992) s konkurenco opravil tudi Valter Bonča, je 25-letni Britanec Peter Kennaugh, član moštva Sky. Tekmovalec z otoka Man, ki se je na domačih olimpijskih igrah pred dvema letoma v Londonu veselil prestižnega zlata kot član ekipne štafete, v kateri se je predlani prav tako ovenčal z naslovom svetovnega prvaka, je za minuto in tri sekunde ugnal prvega zasledovalca, Španca Javierja Morena (Movistar), na zmagovalni oder pa je stopil tudi Italijan Damiano Caruso (Cannondale) z zaostankom minute in 42 sekund. Lanske zmage ni ubranil Avstrijec Riccardo Zoidl (Trek Factory), ki se je moral tokrat zadovoljiti s skupnim petim mestom.

Današnjo zadnjo etapo je sicer dobil domači as Marco Haller (Katjuša): »Končno se je izšlo. Po dveh etapnih tretjih mestih mi zmaga za konec pomeni ogromno. Vse sem stavil na uspeh, ekipa mi je pri tem res izdatno pomagala.«

Med močno slovensko udeležbo je izstopal predvsem Jure Golčer (Gourmetfein Simplon Wels), ki je s tremi minutami in 47 sekundami zamude zasedel zelo dobro osmo mesto, najboljši rezultat pa dosegel v tretji etapi, ko je bil deveti - enako kot dan poprej Jan Tratnik (Amplatz BMC), ki je naposled zasedel skupno 57. mesto (+ 48:46). Nastopili so tudi Jani Brajkovič (Astana, 13. mesto, + 6:04), Matej Mohorič (Cannondale, 46., 36:51), Andi Bajc (Amplatz BMC, 80., 1;07:14), Gregor Gazvoda (Gebrüder Weiss-Oberndorfer, 86., 1;10:11), Matej Marin (114., 1;23:37) in Dejan Bajt (115., 1;24:47, oba Gourmetfein).