Po Baskiji: Contadorju uvodna etapa

Španec Alberto Contador je zmagovalec 1. etape dirke po Baskiji. Med Slovenci najvišje Simon Špilak na 23. mestu.

07. april 2014 20.18
CYCLING-ESP-BASQUE

Bilbao - Španec Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) je zmagovalec prve, 153,4 kilometrske etape kolesarske dirke po Baskiji.

Današnjo etapo sta s pobegom zaznamovala Španca Alberto Contador in Alejandro Valverde (Movistar), ki sta se tekmecev znebila na drugem vzponu na Alto de Gaintzo, v zaključku pa je imel največ moči Contador, ki se je od rojaka ločil 500 metrov pred ciljno črto.

Alberto Contador je etapo končal 14 sekund za Contadorjem, na tretjem mestu je bil Poljak Michal Kwiatkowski iz ekipe Omega-Quick Step (+0,34).

Med tremi slovenskimi kolesarji je bil najvišje Simon Špilak (Katjuša) na 23. mestu (+0:58), Janez Brajkovič (Astana) je bil 50. (+3:08) in Jan Polanc (Lampre) na 102. mestu (+15:45).

V torek kolesarja čaka druga, 155,8-kilometrska etapa, ki jih bo vodila od Orduzie do Urdaxa.